امروز: پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۷
کارشناس برجسته مسائل سیاسی و بین المللی:
کد خبر: ۵۹۸۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
دولت باید نسبت به مشکلات اقتصادی فکر اساسی کند/حمایت ترامپ از اعتراضات اخیر احمقانه بود

کارشناس برجسته مسائل سیاسی و بین المللی گفت: رئیس جمهور باید نسبت به مشکلات اقتصادی فکر اساسی بکند و در این راستا ریشه کنی فساد را مورد هدف قرار دهد.

پیروز مجتهد زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه وضعیتی که امروزه در کشور وجود دارد خیلی پیچیده تر از آن است که در ظاهر مشخص می شود و باید چاره ای اندیشیده شود، اظهار کرد: تظاهرات به دلایل اقتصادی و فشارهای زندگی مردم شروع شده است که معرفی بودجه ناعادلانه 1397 تلنگر لازم را زد و در ادامه بود که برخی از دولت های غربی بخصوص آمریکا در این امر وارد شده و از معترضین حمایت کردند و بهانه لازم را برای سرکوب کردن اعتراض فراهم ساختند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید  فکر اساسی بکند و در این راستا ریشه کنی فساد را مورد هدف قرار دهد، ابراز کرد: این اعتراضات کاملاً طبیعی ، خودجوش، سازمان نیافته و هیچ گونه احزاب ، دسته ها و گروههای داخلی در آن نقش نداشتند.

کارشناس برجسته مسائل سیاسی و بین المللی عنوان کرد: مبارزه علیه فساد اداری – دولتی برای آقای روحانی کار بسیار آسانی است و ایشان کافی است که به زیردستانش هشدار دهد که تکرار قانون شکنی منجر به تنبیه های اساسی خواهد شد.

مجتهد زاده  به حمایت های ترامپ از اعتراضات مردم ایران اشاره کرد و عنوان داشت: مداخلات بی جای رئیس جمهور آمریکا از اعتراض کنندگان ، بی معنی ،احمقانه و کوته نظرانه است که فقط می تواند به ضرر ملت ایران تمام شود.

وی به فیلترینگ شبکه مجازی تلگرم اشاره کرد و افزود: حسن روحانی در سخنرانی های خود وعده داده بود که هرگز نخواهد گذاشت که فیلترینگ اعمال شود و انگشت وزیر ارتباطات هرگز به دگمه فیلتر نخواهد خورد.

کارشناس برجسته مسائل سیاسی و بین المللی  با بیان اینکه چرا رئیس جمهور این چنین وعده هایی را می دهد که شش روز بعد شروع به فیلتر می کند، ادامه داد:با همین وعده ها 24 میلیون رای آورد و با عهد شکنی های خود باعث اینگونه تظاهرات شده است.

مجتهد زاده با اشاره به اینکه هیچ کشوری غیر از اسرائیل، عربستان و آمریکا که مثلث دشمنان ملت ایران هستند در این جریانات ایران دخالتی نکرده اند،اضافه کرد:رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا با اقدامات خود ثابت کرده که بی شعور به تمام عیار است و او نمی تواند ادعای طرفداری و حمایت از ملت ایران را بکند که خود او چند ماه پیش این ملت را "ملت تروریست" خواند.

وی با اشاره به اینکه ترامپ دوماه پیش خلیج فارس را خلیج عربی خواند و همه حق و حقوق ملت ایران را در خلیج فارس منکر شد، تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا این درک را ندارد که اعلام حمایت آدمی مثل او در این شرایط فقط به زیان ملت ایران تمام می شود.

کارشناس برجسته مسائل سیاسی و بین المللی  با بیان اینکه مسئله کاملاً داخلی بوده و کاملاً ناشی از نارضایی اقتصادی و مالی، و فشار و زورگویی ها بوده است خاطرنشلان ساخت:حسن روحانی هم هرچه سعی کند بگوید غیر از نارضایی داخلی ،مالی و اقتصادی مسئله دیگری هست باید این مسئله را ثابت کند و چون نمی تواند چنین ادعاهایی را ثابت کند پس دارد انگشت تهمت را به طرف دیگران برای رفع مسئولیت از گردن خودش دراز می کند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل