امروز: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۹
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:
کد خبر: ۶۱۳۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰
نظام اداری کشور نیازمند یک خانه تکانی جدی است/دو هزار مدیر اول کشور اگر جرأت دارند رزومه کاری خود را منتشر کنند/600هزارمیلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به اصلاحات اساسی در کشورنیازمندیم ،گفت: نظام اداری کشور نیازمند یک خانه تکانی جدی است.

به گزارش عصرزنجان،فریدون احمدی شامگاه روز گذشته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط فعلی کشور شرایط خاصی است و هیچ وقت در چنین شرایطی نبوده ایم، اظهار کرد: در در حال حاضر ناکارآمدی نسبی بین سه قوه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز حرکت به سمت ناکارآمدی را داریم که مختص دولت هم نیست، ابراز کرد: به لحاظ اقتصادی بیش از 90 درصد بودجه کشور صرف هزینه های جاری می شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اندازه قوه مجریه بیش از اندازه بزرگ است، عنوان کرد: بزرگی دستگاه درجه بروکراسی را زیاد کرده در نتیجه باعث ایجاد فساد می شود.

*همه شرایط کشور ضد تولید است

این مسئول با بیان اینکه رتبه کسب و کار در سالجاری به 124 رسیده که نسبت به سال گذشته چهار رتبه فضای کسب و کار در کشور بدتر شده است، افزود: دغدغه اصلی کشور همچنان اقتصاد است و نتوانسته ایم سرمایه جذب کنیم .

احمدی با اشاره به اینکه همه شرایط کشور ضد تولید است و هیچ تولیدی مورد حمایت قرار نمیگیرد، ادامه داد: قوای کشور برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده برنامه ریزی منسجمی ندارند.

وی اضافه کرد: امروز مسائل کشور باید با سرمایه گذاری، اقتصاد و کسب و کار حل شود اما متاسفانه خود این عوامل مشکلات را ایجاد کرده اند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مجلس شورای اسلامی گرفتار پوپولیسم هستیم ، خاطرنشان ساخت: عده ای به طمع رای آوردن در دور دوم دچار چنین موضوعی شده است.

*600هزارمیلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد

احمدی با اشاره به اینکه دو هزار مدیر اول کشور اگر جرأت دارند رزومه کاری خود را منتشر کنند، تاکید کرد: امروزه در کنار فرار مغر ها فرار سرمایه هم داریم باند بازیها و روابط کشور را به سوی فساد کشانده است.

وی با بیان اینکه پست های کشور خرید و فروش می شود، یادآور شد: انتخاب مدیران بر اساس شایستگی انجام نمی شود از طریق لابی سیاسی، مجلس، اداری، بده و بستان های شخصی و فامیلی انتصابات صورت می گیرد، یک نفر از اول انقلاب تا کنون مواخذه نشده است.

*نظام اداری نیازمند یک خانه تکانی جدی است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور به دست مدیران نابلد افتاده و خود این بزرگترین تحریم است، گفت: مجموعه عوامل موجب شده تا ادامه روند نیز تاثیرگذار نباشد.

احمدی با بیان اینکه 600هزارمیلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد، اظهار کرد: مالیات های دریافتی و پول نفت سهم حقوق دستگاههای اجرایی می شود که همان دستگاههای اجرایی باعث عقب افتادن رتبه فضای کسب و کار در کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه به اصلاحات اساسی در کشور نیازمندیم ،ابراز کرد: نوع نگاهها باید تغییر کند و نظام اداری نیازمند یک خانه تکانی جدی است.

 انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین