امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۱۶۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
اجرای 22 عنوان برنامه به مناسبت بزرگداشت شهدا در زنجان؛بیش از 500 یادواره شهدا در استان اجرا شده است

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان گفت: 22 عنوان برنامه به مناسبت 22 اسفند ماه بزرگداشت شهدا در استان زنجان اجرا می شود.

به گزارش عصرزنجان، علی کاظمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان زنجان 38 شهید زن و 67 جانباز را تقدیم نظام اسلامی کرده است که این امر نشان می دهد بانوان زنجانی دوشادوش مردان در فعالیت ها حضور داشته اند.

وی با بیان اینکه رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی در هدایت افکار عمومی نقش مهمی دارند،افزود: اصحاب رسانه بازوی توانمند دستگاه های اجرایی محسوب می شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ادامه داد: دیدگاه عالی امام خمینی (ره) موجب شد تا بنیاد شهید در سال 58 تشکیل شود و این بنیاد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع از ارزش های اسلامی شکل گرفت.

کاظمی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید از نهادهای انقلابی و تاثیرگذار است و با تصویب شورای عالی فرهنگی روز شهدا نیز به این مناسبت اضافه شد و فعالیت های تاثیرگذاری در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید سیر تحولی و تکاملی ارزشی دارد و از دستگاه های برتر محسوب می شود، تصریح کرد: ستاد بزرگداشت روز شهید در استان تشکیل شده است و برنامه های مختلفی در این زمینه برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه این بنیاد تلاش دارد تا مردم را فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کند، افزود: این فرهنگ غنی نیاز جامعه امروز است و برای پیاده کردن مدیریت جهادی نیازمند این فرهنگ هستیم.

کاظمی بیان داشت: 500 نامه به مسابقه نامه ای به یک شهید ارسال شد که از این تعداد 22 نامه به مرحله کشوری ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه ایثار اجتماعی در برنامه های امسال مورد توجه قرار می گیرد و شعار امسال برنامه های روز شهید راه شهیدان ادامه دارد،است، خاطرنشان کرد: تشکل های مردم نهاد نیز در این زمینه فعال هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ادامه داد: 22 عنوان برنامه از 22 بهمن تا 22 اسفند به منظور گرامیداشت این روز اجرایی می شود.

کاظمی با بیان اینکه طرح سپاس نیز به همین مناسبت اجرایی می شود و با تقسیم بندی لازم در این زمینه وجود دارد، افزود: 6 هزار دیدار از خانواده های شهدا در سال جاری انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه یادواره های شهدا تقریبا هر یک روز در میان در زنجان برگزار می شود و زنجان شهر یادواره ها است، گفت: بستر برگزاری یادواره ها به صورت مردمی آماده است و بیش از 500 یادواره در سال جاری اجرایی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: هئیات مذهبی استان در برگزاری یادواره های شهدا بیشترین کمک کار بوده اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه هشتم و یازدهم محرم بهترین پشتوانه برای الگو شدن استان زنجان است، افزود: زنجان در برگزاری یادواره های شهدا نیز این استان الگو است.

معاون فرهنگی، اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: بنیاد شهید در سال 58 تاسیس شدو در سال 83 با تصویب شورای عالی فرهنگی روز شهدا در تقویم انقلاب اسلامی ثبت شده است.

بیات با بیان اینکه روز بزرگداشت شهدا جدی تر گرفته شد و برای معرفی این روز برنامه های مختلفی اجرا می شود، افزود: 17 درصد مردم در سال اول برگزاری این روز را می شناختند که این به 67 درصد در سال گذشته رسید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین