امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۱۷۴
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۵
کشف بیش از 349 هزار نخ سیگار قاچاق در زنجان؛برخورد قاطع تعزیرات حکومتی استان با قاچاقچیان مواد محترقه

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: دو محموله سیگار قاچاق خارجی به تعداد 349 هزارو 600 نخ سیگار قاچاق در استان زنجان کشف و ضبط شده است.

مرتضی ممیزی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به محموله های کشف شده در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: دو محموله سیگار قاچاق، بیش از 10 هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز و 560 ثوب شال و روسری خارجی در استان زنجان کشف شده است.

وی از کشف 150 هزار نخ سیگار قاچاق خارجی از یک دستگاه خودروی سواری پژو در شهرستان زنجان خبر داد و ابراز کرد: راننده خودرو ضمن قبولی مالکیت محموله قاچاق اعلام کرد هیچگونه مدارک گمرکی معتبری برای ورود محموله به کشور را ندارد، قاچاق بودن محموله مکشوفه محرز شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان عنوان کرد: طبق حکم صادره عامل قاچاق علاوه بر ضبط سیگارهای مکشوفه به نفع دولت به پرداخت جریمه نقدی به مبلغ 405 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شده است.

ممیزی از کشف و ضبط 199 هزارو 600 نخ سیگار قاچاق خارجی در شهرستان خدابنده خبر داد و تصریح کرد: طبق گزارش پلیس آگاهی استان زنجان یکدستگاه خودروی سواری سمند در شهرستان خدابنده متوقف و پس از بازرسی تعداد199 هزارو 600 نخ سیگار خارجی جاساز کشف و ضبط  شده است.

وی با اشاره به اینکه راننده خودرو بعنوان متهم به تعزیرات حکومتی خدابنده معرفی و پرونده به صورت خارج از نوبت تشکیل شده است، افزود:جلسات رسیدگی برگزار ، متهم پرونده ضمن قبول مالکیت محموله اعلام کرد هیچگونه مدرک گمرکی معتبر در راستای ورود قانونی سیگارها به داخل کشور را ندارد .

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان ارزش محموله را بیش از یک میلیارد ریال اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: پرونده پس از بررسی تخصصی مختومه شده است.

ممیزی ادامه داد: طبق حکم صادره عامل قاچاق علاوه بر ضبط سیگارهای مکشوفه به نفع دولت به پرداخت جریمه نقدی به میزان یک میلیارد و 250 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شده است.

وی تاکید کرد: با اعتراض متهم به حکم صادره ، پرونده در شعب تجدیدنظر ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز سازمان مورد رسیدگی مجدد قرار گرفت که در نهایت بدلیل صدور حکم بر اساس موازین صحیح قانونی ، مفاد رأی صادره عینا تأیید و قطعی شده است.

*کشف بیش از 10 هزارد عدد انواع مواد محترقه در زنجان

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان زنجان در ادامه از کشف بیش از 10 هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز در شهرستان زنجان خبر داد،گفت: طی کشف مهم صورت گرفته در زنجان از یکدستگاه خودروی سواری مقدار 100 کیلوگرم انواع مواد محترقه غیر مجاز و 560 ثوب شال و روسری خارجی کشف و ضبط شده است.

 ممیزی با اشاره به اینکه در این رابطه راننده خودرو بعنوان متهم به شعب اداره کل تعزیرات حکومتی استان معرفی و پرونده بصورت خارج از نوبت تشکیل شده است، ابراز کرد: پس از بررسی مستندات موجود در پرونده ، شعبه مربوطه عامل قاچاق را علاوه بر امحای محموله مواد محترقه و ضبط سایر کالاهای مکشوفه به نفع دولت ، به پرداخت جریمه نقدی بمیزان 241 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین