امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان:
کد خبر: ۶۱۸۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
بازدید از گنبد تاریخی سلطانیه مرز 6هزار نفر را رد کرد؛30 خانه بوم گردی در سطح استان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است؛فعالیت 387 واحد تولیدی صنایع دستی در سطح استان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه گنبد تاریخی سلطانیه در سال 92 ،986 گردشگر داشته است، گفت: تعداد گردشگران از گنبد تاریخی سلطانیه در 11 ماهه سالجاری مرز 6 هزار نفر را رد کرده و شیب قابل ملاحظه ای به خود گرفته است.

به گزارش عصرزنجان، یحیی رحمتی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ، با بیان اینکه طبق نظر سنجی های انجام شده از گردشگران در استان زنجان 90 درصد مسافران از سفر به استان زنجان اعلام رضایت داشته اند، اظهار کرد: امنیت و برخورد مناسب جامعه میزبان دو مولفه اصلی در توسعه گردشگری است که در استان زنجان به نحو احسن انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه امنیت اصلی ترین پارامتری است که می تواند آرامش خاطر را برای مسافران به ارمغان بیاورد، ابراز کرد: تعطیلی مراکز با 49 درصد یکی از ضعف هایی است توسط گردشگران به ثبت رسیده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه با مجموعه همکاریها و زحمات انجام شده در اداره کل این اداره در سال گذشته موفقیت های خوبی را در سطح ملی کسب کرده است، عنوان کرد: در حوزه صنایع دستی رتبه اول تولیدات فلزی را در کشور از آن خود کرده است.

رحمتی با اشاره به اینکه 387 واحد تولیدی صنایع دستی در سطح استان زنجان فعال است، تصریح کرد: نزدیک به هزار نفر در واحد های تولیدی صنایع دستی استان زنجان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در سال 92 تعداد فروشگاههای فعال در زمینه صنایع دستی کمتر از 70 فروشگاه بود و طی سالهای اخیر تعداد فروشگاههای صنایع دستی به 378 واحد رسیده است، افزود: افزایش تعداد فروشگاههای صنایع دستی در استان زنجان نشان از توسعه از صنعت در استان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه 30 خانه بوم گردی در سطح استان زنجان برای گردشگران و آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است، ادامه داد: برای توسعه بخش گردشگری در استان زنجان دفاتر گردشگری در استان زنجان توسعه پیدا کرده است.

رحمتی با بیان اینکه گنبد تاریخی سلطانیه در سال 92 ،986 گردشگر داشته است، اضافه کرد: تعداد گردشگران از گنبد تاریخی سلطانیه در 11 ماهه سالجاری مرز 6 هزار نفر را رد کرده و شیب قابل ملاحظه ای به خود گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای پیشگری از تعطیلی اصناف در عید نوروز جلسه های متعددی با اتاق اصناف برگزار شده است، خاطرنشان ساخت: گاهی اوقات برای توسعه یک مکانی باید از منافع شخصی گذشت کرد.

رحمتی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه های مهم بوم گردی ،خانه های بومی است و در این راستا به دهیاران روستا های هدف گردشگری آموزش های لازم ارائه شده است ، یادآوری کرد: تقویت زیرساخت های صنایه دستی یکی از اولویت های مهم اداره کل است.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین