امروز: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۱۸۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
افزایش 13 درصدی جمع آوری زکات در زنجان؛9 میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شده است

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تا نیمه اول اسفند ماه حدود 9میلیارد تومان زکات در استان زنجان جمع آوری شده است، گفت::براساس آمارهای موجود  زکات جمع آوری شده در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 13درصد افزایش داشته است .

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به اهمیت و جایگاه زکات در دین اسلام اشاره کرد و اضهار داشت: جمع آوری زکات به عنوان یک واجب الهی و رسیدگی به امور نیازمندان در جامعه اسلامی از شئونات ولی فقیه است که امروز کمیته امداد به نیابت از ولی این فعالیت ها را در کشور عهده دار شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس اذن ولی‌فقیه و قانون زکات مصوب مجلس شورای اسلامی کمیته امداد تنها نهاد متولی جمع‌آوری و هزینه کرد زکات در کشور است، ابراز کرد: ساماندهی زکات از طریق کمیته امداد به عنوان دبیرخانه شورای زکات در کنار افزایش اثربخشی این واجب الهی در امور محرومیت زدایی و رفع فقر از جامعه به جهت تجمیع و تمرکز آن در یک محل قابلیت عرضه  در جامعه پیدا می کند.

صفری رسالت شورای زکات را گفتمان سازی و جریان سازی در حوزه ترویج و فرهنگ‌سازی پرداخت زکات در جامعه دانست و عنوان کرد: با جمع‌آوری زکات وپرداخت آن به نیازمندان علاوه بر بهبود وضعیت  اقتصادی ،فرهنگی ومعیشت  نیازمندان ، برکت در جامعه جاری شده و به شکوفایی روستاها نیز کمک می شود.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری زکات در شهر قم تاکید کرد: تحقق منویات و مطالبات ولی امر مسلمین از مسئولان برای ترویج و احیای زکات  ورفع دغدغه ایشان در این بخش نیازمند تلاش همگانی در حوزه  ترویج ، فرهنگ سازی و جمع آوری این واجب الهی با تفکر بسیجی و فعالیت جهادی است .

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه به منظور رفع نیاز  نیازمندان اعتبارات دولتی به تنهایی پاسخگو نیست ، تصریح کرد: نیاز نیازمندان نامحدود و اعتبارات دولتی محدود بوده و این اعتبارات در حوزه محرومیت زدایی  علیرغم اینکه قابل توجه است ولی متناسب با نیاز نیازمندان نیست .

صفری افزود: جاری شدن فرهنگ پرداخت زکات و تجمیع و ساماندهی این فریضه الهی موجب هم افزایی منابع حاصل از این واجب الهی در کنار اعتبارات دولتی شده و در حوزه فقرزدایی از نیازمندان و محرومیت زدایی از روستاها اثر بخش می شود.

وی جاری شدن فرهنگ پرداخت زکات در جامعه را نیازمند گفتمان سازی در این بخش دانست و خاطرنشان ساخت: رویکرد کمیته امداد در حوزه فرهنگ سازی و ترویج پرداخت زکات تبیین آثار فردی و اجتماعی این واجب الهی در جامعه بوده و اثربخش شدن برنامه های اجرایی این نهاد در این بخش نیازمند عزم و اراده همگانی است.

 مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود 9میلیارد تومان  زکات  در  این استان جمع آوری شده است ، یادآوری کرد:براساس آمارهای موجود  زکات جمع آوری شده از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل 13درصد افزایش داشته است .

صفری از تحقق 101 درصدی برنامه پیش بینی شده استان زنجان در حوزه جمع آوی زکات از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت : براساس آمارهای موجود یک میلیارد و 300میلیون تومان از مجموع زکات جمع آوری شده در استان زنجان  از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان زنجان بوده است.  

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین