امروز: سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۲
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۲۴۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۸
 تمدید مهلت ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن کریم/ثبت نام در سایت رسمی مسابقات قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از تمدید مهلت ثبت نام در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان در سال جاری خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین جعفر جنتی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: مهلت ثبت نام در بخش آوایی مسابقات در رشته های حفظ و قرائت و اذان و دعاخوانی تا ۳۰ فروردین و بخش معارفی تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شده است.

 وی ابراز کرد: چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان در سال جاری در دو رشته آوایی انفرادی شامل رشته‌های حفظ پنج، 10، 20 و حفظ کل، قرائت، ترتیل ، دعاخوانی و اذان ویژه برادران و در رشته های معارفی شامل تفسیر نمونه سوره حجر، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان مجاز هستند به صورت همزمان در یکی از رشته های آوایی انفرادی و معارفی شرکت نمایند، عنوان داشت: آزمون رشته های معارفی در مرحله شهرستانی به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

حجت الاسلام جنتی تصریح کرد: در بخش معارفی رشته تفسیر و معارف قرآن نیز ویژه برادران و خواهران اهل سنت، منبع مطالعاتی مستقلی در نظر گرفته شده است که علاقمندان اهل سنت میتوانند در این رشته شرکت کنند.

وی در خصوص شرایط شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات اظهار داشت: داشتن تابعیت ایرانی در مسابقات فردی و گروهی ، عدم اشتغال به تحصیل در مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، داشتن حداقل سن 18 سال و حداکثر 40 سال از شرایط شرکت در این مسابقه است.

مدیرکل اوقاف و اموخیریه استان زنجان با بیان اینکه افرادیکه سن آنها زیر 18 سال بوده اما دانش آموز نیستند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، گفت: دانش آموزان بالای 18 سال باید در مسابقات دانش آموزی شرکت کنند.

حجت الاسلام جنتی ادامه داد: سقف سنی حداکثر 40سال شامل بخش معارفی مسابقات نمی شود و افراد با حداقل سن 18 سال می توانند در مسابقه معارفی شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات در محل سکونت هر شرکت کننده در هر شهرستان برگزار می شود، گفت: شرکت کنندگان فقط می توانند در مسابقات یک شهرستان شرکت کنند در غیر اینصورت در هر مرحله از مسابقات که خلاف موضوع اثبات شود، موجب حذف شرکت کننده خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و اموخیریه استان زنجان گفت: علاقه مندان می‌توانند برای ثبت نام در این دوره از مسابقات به سایت رسمی مسابقات قرآن به آدرس quraniran.ir و یا به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها مراجعه کنند.

جنتی با بیان اینکه شاغلان اداره‌های دولتی و غیردولتی با ارائه گواهی می توانند در مسابقات شهرستان خود شرکت کنند، گفت: طلاب حوزه‌های علمیه و دانشجویان صرفا در طول مدت تحصیل و سربازان در طول مدت خدمت نظام وظیفه با ارائه گواهی معتبر می توانند در شهرستان محل تحصیل یا خدمت در این دوره از مسابقات سراسری ثبت نام کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین