امروز: پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۹
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۲۴۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۲
افزایش 44 درصدی مشارکت خیران زنجانی در طرح های اجرایی کمیته امداد؛توانمندسازی جامعه هدف با محوریت اشتغال راهبرد اصلی کمیته امداد است

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: میزان کمک خیران زنجانی به نیازمندان در قالب طرح‌های اجرایی این نهاد در سال 96نسبت به مدت مشابه سال 95 ، 44 درصد افزایش داشته است.

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به اینکه راهبرد اصلی این نهاد توانمندسازی جامعه هدف با محوریت اشتغال است، اظهار کرد: با همین رویکرد 2 هزار و683 فرصت شغلی جدید در سال گذشته برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ایجادشده است.

وی به  مشارکت بیش از 40 میلیارد تومانی زنجانی‌ها در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان نیز اشاره کرد وگفت: میزان کمک خیران زنجانی به نیازمندان در قالب طرح‌های اجرایی این نهاد در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 44 درصد افزایش داشته است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان به افزایش میانگین سرانه دریافتی ایتام و فرزندان محسنین از محل کمک حامیان نیز اشاره کرد و گفت: میانگین سرانه دریافتی فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان  از 65 هزار تومان در شش‌ماهه نخست سال 95 به 165 هزار تومان در پایان سال گذشته رسیده است.

صفری همچنین افزود: میانگین سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از محل کمک خیران نیز از 140 هزار تومان در شش‌ماهه نخست سال 95 به 321 هزار تومان در پایان سال گذشته رسید و استان زنجان  در حوزه اکرام ایتام رتبه نخست کشوری را در سال 96کسب کرده است.

وی همچنین ادامه داد: برنامه‌ریزی‌شده است طرح‌های اشتغال تولید محور با ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب بر اساس مهارت و علاقه‌مندی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد برای جامعه هدف این نهاد در سال جدید ایجاد شود.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه حوزه اشتغال کمیته امداد بیشترین نقش را در تحقق شعار امسال در این نهاد دارد، افزود: راهبرد کمیته امداد استان زنجان در حوزه اشتغال ایجاد طرح‌های نو و خلاقانه با تکیه‌بر اصل دانش‌محوری در فرصت‌های شغلی ایجادشده برای جامعه هدف به‌منظور افزایش اثربخشی خدمات اشتغال این نهاد در تأمین اقتصاد و معیشت خانوارهای مددجویی تحت حمایت است.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین