امروز: پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۲
مدیر درمان استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۲۴۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۶
رشد 7 درصدی ویزیت پزشکان در مراکز درمانی تامین اجتماعی زنجان؛بیش از یک میلیون و 43 هزار بیمار ویزیت شدند

مدیر درمان استان زنجان از رشد هفت درصدی ویزیت پزشکان در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان زنجان در سال 96 نسبت به سال 95 خبر داد.

علی محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه شمار مراجعان برای دریافت خدمات تشخیصی و درمانی در بخش های بستری و سرپایی به بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت پوشش این سازمان طی سال 96، یک میلیون و 443 هزار و 400 نفر بود، اظهار کرد: در مجموع تعداد مراجعان نسبت به آمار سال گذشته 8.11 درصد رشد را نشان می دهد.

وی همچنین عنوان داشت: تعداد مراجعان برای گرفتن خدمات تشخیصی و درمانی در بخش بستری مراکز تامین اجتماعی این استان در سال گذشته 175 هزارو 860 نفر و شمار بیماران سرپایی نیز یک میلیون و 267 هزارو 555 نفر بوده است.

مدیر درمان استان زنجان ابراز کرد: طی سال گذشته 20 هزار و 50 بیمار در مراکز درمانی تامین اجتماعی شامل بیمارستان های امام حسین(ع) و امید ابهر استان بستری شدند و از این تعداد 9 هزارو 666 نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

محمدی شمار زایمان های انجام شده در مراکز تحت پوشش این سازمان طی سال گذشته را پنج هزارو 422 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و 658 مورد را عمل سزارین و سه هزار و 764 مورد را نیز زایمان طبیعی تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: بر این اساس و طبق اهداف  و برنامه ریزی تعیین شده ، افزایش اعمال زایمانهای طبیعی محقق شده و نسبت به تعداد اعمال طبیعی سال 95 بیش از 8.63 درصد رشد را نشان می دهد.

مدیر درمان استان زنجان با بیان اینکه جامعه سالمندی رو به افزایش است و بر این مبنا طرح تکریم سالمندان و پیشکسوتان مورد تاکید جدی سازمان است، افزود:بیش از 11.45 درصد رشد مراجعین سالمند در سال گذشته را نسبت به سال 95 داشتیم.

محمدی آمار مراجعین افراد سالمند سال 96 را در واحدهای زیر مجموعه مدیریت درمان استان  147 هزار و 914 نفر اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: این تعداد در مقایسه با سال  95  ،  11.45 درصد رشد دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان در پایان شمار ولادت های ثبت شده در مراکز درمانی را پنج هزار و 500 مورد ذکر کرد و گفت: در این شاخص نیز بیش از 6.15 درصد رشد موالید را در مراکز درمانی تامین اجتماعی نسبت به سال 95داشتیم.

گفتنی است هم اکنون 2 بیمارستان، یک پلی کلینیک دو شیفته (صبح و عصر) در زنجان و 4 درمانگاه سرپایی تحت پوشش این سازمان در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده در سطح این استان به مراجعین و بیماران و بیمه شدگان خدمت رسانی می کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین