امروز: پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۱
به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان زنجان:
کد خبر: ۶۲۴۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
نمایشگاه گروهی آثار خوشنویسی، خوشنویسان و کاتبان قرآن در زنجان برپا شد/40اثر از 5 هنرمند زنجانی به نمایش گذاشته شده است

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری زنجان گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب وهمزمان با اولین روز هفته هنر انقلاب، نمایشگاه گروهی آثار خوشنویسی جمعی از خوشنویسان و کاتبان قرآن در کارخانه کبریت زنجان گشایش یافت.

مهدی خدایی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، از گشایش نمایشگاه گروهی آثار خوشنویسی جمعی از خوشنویسان و کاتبان قرآن در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه ازشامگاه دیروز، 20 تا 24 فروردین ماه سالجاری در کارخانه کبریت زنجان برپا شده است.

 وی با اشاره به اینکه نمایشگاه گروهی آثارخوشنویسی جمعی از خوشنویسان و کاتبان قرآن باموضوع قرآن واهل بیت(ع) است، عنوان داشت: این نمایشگاه به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان و با همکاری سازمان فرهنگی،ورزشی واجتماعی شهرداری زنجان با هدف این نمایشگاه معرفی آثار هنرمندان در این عرصه برگزار می گردد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان زنجان ابراز کرد: هنرخوشنویسی به معنی زیبا نویسی یا نوشتن همراه با خلق زیبایی است و این موضوع اهمیت و جایگاه هنرمند خوشنویس را متمایز می‌کند.

خدایی با اشاره به اینکه خوشنویسی هنری منحصر به ‌فرد است،افزود: قرابت این هنر با مفاهیم دینی آن را به هنری در خدمت کلام وحی  و نگاه قدسی تبدیل کرده است که بسیار معنادار است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه40اثراز5 هنرمند خوشنویس و کاتب قرآنی استان در قالب سبک های  نسخ و ثلث از آثار هنرمندانی همچون «علی عبدالحسین زاده»، «عباسعلی نوری»، «سید جمال ناصری»، «مصطفی رستمی»و «سید عیسی شبیری»به نمایش گذاشته شده که از دیروز به مدت پنج روز برای علاقه مندان به هنرخوشنویسی دایر است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین