امروز: پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۳
کارشناس هواشناسی استان زنجان:
کد خبر: ۶۲۵۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
دمای کمینه در مناطق سردسیر زنجان به صفر و زیر صفر می رسد/باغداران استان آمادگی لازم برای مقابله با سرمازدگی را داشته باشند

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه دمای هوا طی روزهای ابتدایی هفته آینده کاهش یافته و از شنبه شب تا صبح سه شنبه دمای کمینه در مناطق سردسیر استان به صفر و زیر صفر می رسد، گفتد: باغداران آمادگی لازم برای مقابله با اثرات سرمازدگی را داشته باشند.

 

حسین سلطانی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به وضعیت جوی هوای استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: وضعیت جوی استان امروز به صورت آسمانی غالبا ابری که با بارش های رگباری باران و رعدوبرق و وزش موقت باد شدید به ویژه در ساعات بعدازظهر همراه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه وزش باد شدید در استان زنجان به 40 تا 60 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود، ابراز کرد: از ظهر و بعد از ظهر روز جمعه بارندگی در استان ادامه دارد.

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه برای فردا نیز آسمانی قسمتی ابری پیش بینی می شود که بتدریج با افزایش ابر و وزش باد همراه خواهد شد، عنوان داشت: ساعات بعدازظهر شاهد بارش های رگباری باران و رعدوبرق خواهیم بود.

سلطانی با اشاره به اینکه از بعدازظهر شنبه موج جدید وارد منطقه شده و انتظار می رود در ساعات عصر روز شنبه نیز شاهد بارش در سطح استان باشیم، افزود: به سبب ماهیت رگباری بارش ها احتمال آبگرفتگی معابر وجود داشته و به دلیل وقوع رعدوبرق توصیه می شود از حضور در ارتفاعات خودداری شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی روزهای ابتدایی هفته آینده کاهش یافته و از شنبه شب تا صبح سه شنبه دمای کمینه در مناطق سردسیر استان به صفر و زیر صفر می رسد، تصریح کرد: باغداران عزیز آمادگی لازم برای مقابله با اثرات سرمازدگی را داشته باشند.

کارشناس هواشناسی استان زنجان به سردترین و گرمترین ایستگاه هواشناسی استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد: قیدار با شش درجه بالای صفر سردترین و آببر با 27 درجه بالای صفر گرمتین ایستگاه هواشناسی را به نام خود ثبت کرده است.

سلطانی با بیان اینکه دمای فعلی زنجان 10 درجه بالای صفر است، خاطرنشان ساخت: دمای فعلی زنجان نسبت به 24 ساعت گذشته چهار درجه کاهش داشته است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین