امروز: پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۱
مدیر کل بهزیتس استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۲۵۵
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
واگذاری 2 هزار و 200 مورد مسکن به متقاضیان واجد شرایط بهزیستی زنجان

مدیر کل بهزیتس استان زنجان گفت: از ابتدای طرح نهضت مسکن بهزیستی استان زنجان نزدیک به 2 هزار و 200 مورد مسکن به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده است.

محمد محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه یکی از شاخص های توانمند سازی جامعه هدف بهزیستی تأمین و احداث مسکن برای مددجویان است، اظهار کرد: این اقدام بهزیستی  بعنوان یکی از اقدامات مهم در راستای ارائه خدمات حمایتی برای افراد تحت پوشش صورت می پذیرد .

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات ویژه و اساسی دولت ،اعطای مسکن به خانواده های دارای دو عضو معلول وبیشتر بوده است؛عنوان داشت: این مهم با همکاری و تعامل فی مابین انجمن خیرین مسکن ساز،بنیادمسکن ،راه وشهرسازی وبنیاد مستضعفان محقق شده است.

مدیر کل بهزیستی استان نجان با اشاره به اینکه بهزیستی زنجان در واگذاری مسکن مددجویان بویژه خانواده های دارای دو عضو معلول در سطح کشور پیشرو بوده است، ابراز کرد: برای پروژه های واگذار شده ,تسهیلات بانکی 400 میلیون ریال ، کمک های بلاعوض 40 میلیون ریال و میزان معافیت های اعمال شده برای انشعابات آب،برق،گاز، صدرو پروانه و عوارض شهرداری نیز مبلغ 30 میلیون ریال هزینه شده است.

محمدی با اشاره به واگذاری مسکن به خانواده های دارای دو عضو معلول شهری با اعتباری بالغ بر 327 میلیون ریال، تصریح کرد: برای خانواده های دارای دو معلول روستائی 75 میلیون ریال پرداخت شده و به اتمام رسیده است.

وی افزود: با توجه به اینکه سهمیه خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول روستایی استان 69 مورد بوده و طی مکاتبات صورت گرفته با ستاد مسکن کشور تعداد 84 نفر سهمیه جدید جذب و جهت پرداخت کمک های بلاعوض تفاهمنامه 5 جانبه مورد تایید ستاد مسکن معرفی شده است .

مدیر کل بهزیستی استان نجان با بیان اینکه تعداد سهمیه ابلاغی مسکن 2 هزار و 573 واحدبوده است ، ادامه داد: تعداد 222واحد در دست احداث و ساخت است.

محمدی اضافه کرد: جمع کل تسهیلات بانکی برای واحدهای قابل تحویل 68 میلیارد و 450 میلیون ریال و جمع کمک های بلاعوض برای واحدهای قابل تحویل نیز 14 میلیارد ریال بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: برای خانوارهای دارای 2 فرزند معلول روستایی ،میزان تسهیلات بانکی اعطا شده 150 میلیون ریال ، میزان کمک های بلاعوض 200 میلیون ریال و میزان معافیت های اعمال شده برای انشعابات آب،برق،گاز، صدرو پروانه و عوارض شهرداری نیز مبلغ 30 میلیون ریال صورت پذیرفته است.

مدیر کل بهزیستی استان نجان گفت: از ابتدای این طرح برای تحویل مسکن مددجویان شهری و روستائی اعتباری بالغ بر 73 میلیارد و 667 میلیون ریال هزینه شده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین