امروز: پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۷
سرپرست شرکت نفت منطقه زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۲۵۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹
رشد 85 درصدی کشفیات سوخت قاچاق در زنجان؛ سوخت رسانی به 557 روستای فاقد گاز در استان

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از افزایش 85 درصدی کشفیات سوخت قاچاق در 12 ماهه سال 96 در استان زنجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محسن شهبازی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه در 12 ماهه سال 96 هیچ گونه مشکلی در تامین سوخت برای شهروندان و مسافران نوروزی وجود نداشت، اظهار کرد: در حال حاضر  55 جایگاه سوخت مایع و 40 جایگاه cng  برای خدمات رسانی به شهروندان فعال است.

وی با بیان اینکه 557 روستای استان زنجان فاقد گاز طبیعی بوده که شرکت نفت منطقه زنجان سوخت مورد نیاز روستاهای فاقد گاز استان  را تامین می کند، ابراز کرد: 17 هزارو 16 مصرف کننده جزء از این سوخت استفاده می کنند.

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان به متوسط مصرف روزانه و ماهانه حامل های انرژی در 12 ماهه سال 96 اشاره کرد و عنوان داشت: به طور روزانه یک میلیون لیتر بنزین،160 هزار لیتر نفت سفید و 50 تن گاز مایع و به طور ماهانه 31 میلیون لیتر بنزین، 4 میلیون 800 هزارو لیتر نفت سفید و هزارو 500 لیتر گاز مایع در استان زنجان مصرف شده است.

شهبازی با بیان اینکه مصرف بنزین در استان زنجان طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 95 با افزایش 10 درصدی مواجه شده است، تصریح کرد: مصرف نفتگاز،نفتکوره و سوختگیری هواپیماهای استان زنجان روند رو به رشتی نسبت به سال 95 داشته اند.

 وی به روند رو به رشد تعداد جایگاههای سوخت استان زنجان اشاره کرد و افزود: تعداد جایگاههای سوخت استان زنجان در دهه 70، 27 جایگاه بوده که این تعداد جایگاههای سوخت در دهه 90 به 55 جایگاه رسیده است.

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان ادامه داد: در راستاي مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبكه فراورده هاي نفتي ضمن ارتقاء تعامل با نيروي انتظامي و تعزيرات حكومتي به عنوان دستگاه هاي همكار نسبت به تشديد كنترل و نظارت نفتكشهاي عبوري از محور هاي مواصلاتي استان و نسبت به كشف انواع فراورده نفتي و برگرداندن آن به چرخه رسمي كشور اقدامات مهمی انجام شده است.

شهبازی با اشاره به اینکه ليتراژ قاچاق کشف شده در استان زنجان طی 12 ماهه سالجاری در مقايسه با مدت مشابه سال قبل بيش از85درصد رشد داشته است ، اضافه کرد: رشد اين فراورده ها از نفتكش هاي عبوري از مبدا و به مقصد استان هاي همجوار نشانگر تلاش هدفمند مجموعه عوامل در تبديل استان به گلوگاه قاچاقچيان فراورده هاي نفتي است.

وی در ادامه یا بیان اینکه در 12 ماهه سال 95 ،181 هزارو 210 لیتر سوخت قاچاق در استان زنجان کشف شده است، خاطرنشان کرد: کشفیات سوخت در استان زنجان طی سال 96 به 334 هزارو 680 لیتر رسیده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین