امروز: پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۵
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۲۶۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳
افزایش 44 درصدی کمک خیران زنجانی به نیازمندان؛ بهره‌مندی 6 هزار و 690 مددجوی تحت حمایت از خدمات مهارت‌آموزی

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه خیران زنجانی درمجموع 40 میلیارد و 800 میلیون تومان در قالب طرح‌های مختلف در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در سال گذشته مشارکت کرده‌اند، گفت: بر اساس آمارهای موجود کمک خیران زنجانی به نیازمندان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 44 درصد افزایش داشته است.

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به اینکه از محوری‌ترین فعالیت‌های این نهاد گفتمان سازی در جامعه در حوزه کمک به نیازمندان است، اظهار کرد: با همین رویکرد مشارکت مردم استان زنجان در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد به‌منظور کمک به نیازمندان نسبت به گذشته افزایش قابل‌توجهی یافته است.

وی بابیان اینکه خیران زنجانی درمجموع 40 میلیارد و 800 میلیون تومان در قالب طرح‌های مختلف در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در سال گذشته مشارکت کرده‌اند، افزود: بر اساس آمارهای موجود کمک خیران زنجانی به نیازمندان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 44 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه افزایش نصاب مشارکت مردم در برنامه‌های این نهاد به پشتیبانی روحانیت به‌ویژه ائمه جمعه و در رأس آن نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در گفتمان سازی فرهنگ انفاق و احسان و نیکوکاری محقق شده است، ادامه داد: برنامه هدف‌گذاری شده کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکت‌های مردمی در سال گذشته 126 درصد محقق شده و با هم‌افزایی کمک‌های مردمی با منابع داخلی این نهاد خدمات اثربخشی به جامعه هدف در بخش‌های مختلف ارائه‌شده است.

صفری یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته را کسب رتبه نخست کشوری این استان در طرح اکرام ایتام و محسنین عنوان کرد و گفت: میانگین سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از 140 هزار تومان در شش‌ماهه نخست سال 95 به 321 هزار تومان و فرزندان محسنین نیز از 65 هزار تومان در همین بازه زمانی به 165 هزار تومان در پایان سال گذشته رسیده است.

وی از دستاوردهای دیگر این نهاد در سال گذشته به تحقق 180 درصدی ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و افزود: با همراهی مسئولان استانی به‌ویژه استاندار زنجان در جلسات مختلف و همکاری مناسب بانک‌ها و هم‌افزایی با منابع داخلی این نهاد از طریق صندوق امداد ولایت دو هزار و683  فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت در سال گذشته ایجاد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به بهره‌مندی 6 هزار و 690 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات مهارت‌آموزی این نهاد در سال گذشته به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم در اشتغال‌زایی برای جامعه هدف اشاره کرد و ادامه داد: برنامه هدف‌گذاری شده کمیته امداد استان زنجان در این بخش نیز بیش از تعهد استان محقق شده است.

صفری توسعه فعالیت‌های اشتغال‌زایی نوآورانه و خلاقانه برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال جاری را از رویکردهای مهم این نهاد عنوان کرد و گفت: ایجاد نیروگاه‌های تولید برق خانگی در قالب پنل های خورشیدی، ایجاد مجتمع‌های خدماتی رفاهی با مالکیت انفرادی و طرح‌های اشتغال دانش‌بنیان از محورهای اصلی در حوزه اشتغال این نهاد در سال جاری است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم با تفکر بسیجی و فعالیت جهادی در همه بخش‌ها زمینه استقلال اقتصادی جامعه هدف را فراهم کرده و شعار سال را به شعور سال در حوزه فقرزدایی و محرومیت‌زدایی تبدیل کنیم.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین