امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲
برای نخستین بار در زنجان:
کد خبر: ۶۲۹۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
جشنواره نمایشگاهی سلامت اجتماعی در زنجان برگزار می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از برپایی نخستین جشنواره نمایشگاهی سلامت اجتماعی در زنجان خبرداد.

به گزارش عصرزنجان،پرویز قزلباش امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برپایی اولین جنشنواره نمایشگاهی آیین محبت اظهار کرد: این جشنواره برای اولین با در استان زنجان از 21 تا 26 اردیبهشت ماه در زنجان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: مشارکت محوریت‌ترین بحث در اجتماعی شدن سلامت است عنوان کرد: مردم با عنوان یک خواسته مطالبه کنند و مطالبه گری منجر به توجه دولت‌ها و حکومت‌ها در حیطه سلامت می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه اجتماعی سازی سلامت مقوله ‌ای است که لحظه به لحظه با آن سروکار داریم که شامل سلامت جسمی روانی و روحی است بیان کرد: هر اتفاقی که در سلامت جسمی و روانی تاثیرگذار باشد نشان دهنده مشارکت و حمایت است.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال وقتی اشتغال مردم آسیب می‌بیند جامعه دچار فقر و بیکاری می‌شود و زمینه آسیب رسانی بر سلامت مردم فراهم می‌شود گفت: هر حرکتی در زمینه اشتغالزایی می‌تواند به کاهش آسیب کمک کند.

قزلباش با اشاره به اینکه حرکت اجتماعی سازی سلامت حرکتی است که از سال‌ها قبل شروع شده و در راستای ترویج و تبیین مشارکت سلامت اجتماعی انجام می‌شود افزود: در حیطه سلامت اطلاعات غلط به بخش سلامت در جامعه آسیب می‌زند.

وی با بیان اینکه خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در راستای اجتماعی شدن سلامت وارد شوند چرا هر چیزی که به سلامت مردم ارتباط دارد مانند محیط زیست و آلاینده‌ها و غیره را در بر می‌گیرد بیان کرد: در راستای اجتماعی سازی سلامت جشنواره آیین محبت برای نخستین بار در استان زنجان اجرا می‌شود که با برنامه‌ ریز‌‌های انجام شده این جشنواره به صورت سالانه در زنجان اجرا می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه در دانشگاه علوم پزشکی زنجان بعنوان یک دستگاه حمایتی در این جشنواره حضور می‌یابد گفت: این جشنواره به بدست مردم و سازمان‌های مردم نهاد اجرا می‌شود.

وی ابراز کرد: 15 دستگاه اجرای به طور مستقیم، 21 موسسه خیریه در حوزه سلامت، 20دستگاه همکار و همه حوزه‌های ستادی و اجرایی دانشگاه در این برنامه‌ حضور خواهند داشت.

قزلباش به اهداف برپایی این نمایشگاه در زنجان اشاره و بیان کرد: آگاهی بخشی برای توانمند سازی مردم و جوانان و گروه‌های پرخطر در اهداف این همایش بوده و آموزش و پییشگیری از اولویت نخست این جشنواره است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین