امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲
با ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهور؛
کد خبر: ۶۲۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
مسئولان ارشد استان زنجان خواستار حمایت ویژه از کشاورزان خسارت دیده زنجانی از سرمازدگی اخیر شدند+تصاویر

امام جمعه، استاندار و نمایندگان مردم استان زنجان با اشاره به خسارت های سنگین وارد شده به حوزه کشاورزی استان و نقش موثر این بخش در اقتصاد استان، اِعمال تدابیر لازم و حمایت ویژه از کشاورزان و باغداران استان زنجان را خواستار شدند.

به گزارش عصرزنجان ،آیت اله علی خاتمی، اسداله درویش امیری به همراه پنج نماینده مردم شهرستان های استان زنجان در مجلس شورای اسلامی با تنظیم و ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور،اِعمال تدابیر لازم و حمایت ویژه از کشاورزان و باغداران استان زنجان را خواستار شدند.

ایشان با اشاره به نقش عظیم و مهم بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی، ایجاد اشتغال و تولید ناخالص داخلی کشور و استان زنجان، خاطر نشان کردند: سهم بخش کشاورزی در اقتصاد استان زنجان دو برابر میانگین کشور است که بر میزان اهمیت نقش این حوزه در استان می افزاید.

آنان مخاطرات و شرایط محیطی از قبیل افت شدید دما، بارش برف و وقوع یخبندان در اواخر فروردین ماه سال جاری و سرمازدگی های اجتناب ناپذیر را از جمله عوامل افزایش ریسک در مدیریت بخش کشاورزی کشور به ویژه استان های سردسیر نظیر زنجان برشمرده و افزودند: این عوامل در ماه های اخیر موجب خسارت های شدید به کشاورزان و فعالین این عرصه تولیدی در استان زنجان شده است.

امام جمعه، استاندار و نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس ارزیابی های به عمل آمده حدود 20 تا 45 درصد به بخش زراعی استان به ارزش 820 میلیارد ریال و حدود50 تا 95 درصد از تولیدات باغی استان زنجان به میزان 6890 میلیارد ریال خسارت دیده است، اظهار کردند: در مجموع به میزان 7710 میلیارد ریال به حوزه کشاورزی استان زنجان خسارت وارد شده و زندگی کشاورزان استان زنجان را با مشکل مواجه نموده است.

امضاء کنندگان این نامه بر ضرورت حمایت ویژه از کشاورزان خسارت دیده استان زنجان تاکید نموده و از معاون اول رئیس جمهور اتخاذ تدابیر لازم و انجام اقدامات حمایتی از قبیل اِمهال یا بخشودگی تسهیلات پرداختی، پیش بینی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت جدید و تسریع در تخصیص اعتبارات صندوق بیمه کشاورزی استان را خواستار شدند.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین