امروز: چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲
فرماندار ایجرود :
کد خبر: ۶۳۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۹
 توسعه کارآفرینی در روستاها لازمه اقتصاد پایدار روستایی است

فرماندار ایجرود گفت: توسعه کارآفرینی در روستاها لازمه اقتصاد پایدار روستایی است.

به گزارش عصرزنجان ،اسمائیل بیات فرماندار ایجرود در جلسه نشست تخصصی کارآفرینی در روستاها گفت : مناطق روستایی کشور ، به لحاظ بهره مندی از منابع انسانی و طبیعی گسترده ، از پتانسیل توسعه ای بسیار بالایی برخوردار هستند.

وی توسعه کارآفرینی در روستاها را لازمه اقتصاد پایدار روستایی برشمرد و افزود : سهم آفرینی گسترده روستاییان در ابعاد اقتصادی و اجتماعی و تاثیر گذاری شان بر منابع طبیعی ومحیط زیست کشور چشمگیر و غیر قابل انکار است.

فرماندار ایجرود ایجاد کسب و کار در روستاها و در نتیجه ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارتقا سطح زندگی روستاییان را امری کاملا مثبت برشمرد و تصریح کرد : اما ترجیح آن است که گامهای خود را با رویکردی آینده نگرانه برداریم به طوری که طبق هدف اصلی توسعه پایدار ضمن تامین منافع نسل حاضر، منافع نسل آینده نیز حفظ شود.

بیات در ادامه گفت : در عرصه روستایی توسعه کشاورزی با استفاده از فناوری روز،گردشگری پایدار وصنایع روستایی کوچک پایدار می تواند فرصت های مناسبی برای کارآفرینان فراهم سازد.

وی تصریح کرد : بدون شک آموزش در خصوص ایجاد زمینه های اشتغال جوانان و نوجوانان در سطوح مختلف بسیار مهم و تأثیرگذار می باشد. از طرف دیگر سعی کنیم با تبلیغات صحیح در جهت مصرف کالاهای تولید داخل، در راستای اشتغال جوانان قدم برداریم.

فرماندار ایجرود در پایان اظهارداشت : تبلیغات و آموزشها نیز باید از خانواده های تک تک ما آغاز شده و بتوانیم از کالاها و خدمات تولید ملی حمایت کنیم.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین