امروز: پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۷
کارشناس هواشناسی استان زنجان:
کد خبر: ۶۳۰۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴
بارش رگباری باران و رعد و برق برای امروز و فردا پیش بینی می شود/ کاهش 3.9 درصدی بارندگی ها در زنجان نسبت به میانگین بلند مدت

کارشناس هواشناسی استان زنجان با اشاره به اینکه برای بعد از ظهر امروز بارش های رگباری پراکنده و رعدوبرق وجود دارد، گفت: برای فردا نیز شرایط مشابهی برای استان پیش بینی می شود.

حسین سلطانی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به وضعیت جوی استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: آسمان زنجان امروز به صورت آسمانی صاف تا قسمتی ابری خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای بعد ازظهر امروز افزایش ابر و در برخی نقاط وزش باد شدید پیش بینی می شود، ابراز کرد: وزش باد شدید در برخی از مناطق استان زنجان 40 تا 60 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی استان زنجان با اشاره به اینکه برای بعد از ظهر امروز بارش های رگباری پراکنده و رعدوبرق وجود دارد، عنوان کرد:  برای فردا نیز شرایط مشابهی برای استان پیش بینی می شود.

سلطانی با بیان اینکه انتظار می ورد بارش های فردا نسبت به امروز به لحاظ مناطق تحت پوشش،میزان بارش ها بیشتر باشد،افزود: از روز شنبه تا دوشنبه نیز با تقویت مجدد سامانه میزان بارش ها بیشتر شده و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه با توجه به وقوع رعدوبرق توصیه می شود از حضور در ارتفاعات به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب خودداری شود، تصریح کرد:دمای هوا طی سه روز آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت.

کارشناس هواشناسی استان زنجان به سردترین و گرمترین ایستگاه هواشناسی استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد: قیدار با هشت درجه بالای صفر سردترین و آببر با 26 درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی را به نام خود ثبت کرده است.

سلطانی به میزان بارندگی های استان زنجان اشاره کرد و گفت: از اول مهر ماه سال 96 تا 19 اردیبهشت ماه سالجاری 235.3 میلی متر بارندگی در استان زنجان رخ داده این در حالی است که این میزان بارندگی در مدت مشابه سال گذشته 243.7 میلی متر بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: میزان بارندگیها در استان زنجان نسبت به میانگین بلند مدت 3.9 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.4 درصد کاهش بارندگی در استان وجود دارد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین