امروز: یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۲
مدیر عامل شرکت آبفار استان زنجان:
کد خبر: ۶۳۵۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
بیش از 93 درصد مطالبات آبفار زنجان از مشترکین دریافت شده است

مدیر عامل شرکت آبفار استان زنجان میزان بدهی مشترکین روستایی را بیش از 5 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بالغ بر 93 درصد از مطالبات سال 96 شرکت از مشترکین دریافت شده است.

رضا کابلی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به هزینه های تولید آب گفت: هزینه تولید هر مترمکعب آب هزارو 500 تومان است که این آب به مشترکین به بهای 350 تا 500 تومان فروخته می‌شود و این مسئله باعث ایجاد ضرر مالی برای شرکت شده است.

وی وجود انشعابات غیر مجاز را از  مهمترین دلایل هدر رفت آب دانست و تصریح کرد: آب دزدی و انشعابات غیر مجاز از تخلفاتی است که بیشترین تاثیر را در هدر رفت آب دارند و در این زمینه تعداد انشعابات غیر مجاز مسدودی در سال گذشته رشد 10.5 برابری داشته است و از 80 مورد در سال 95 به 856 مورد برخورد با  انشعاب غیر مجاز رسیده است.

مدیر عامل شرکت آبفار استان زنجان تعداد روستاهای تحت پوشش خدمات شرکت را 595 روستا اعلام و خاطر نشان کرد: از جمعیت روستایی 341 هزار نفری استان 302 هزار نفر مشترک شرکت آب و فاضلاب روستایی است.

کابلی افزود: عدم پوشش 12درصدی برخی از روستاها نیز بدلیل فصلی بودن اقامت در روستاها، تعداد خانوار پایین آنها و بالا بودن هزینه‌های بالای آبرسانی به این روستاها بوده است.

وی یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب روستایی بر اساس وظیفه ذاتی خود در امر آبرسانی و حفظ سلامت آب شرب با کمک شبکه بهداشت کلرزنی آب مصرفی روستاهای غیرتحت پوشش را انجام می دهد.

مدیر عامل شرکت آبفار استان زنجان میزان بدهی مشترکین روستایی را بیش از 5 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بالغ بر 93 درصد از مطالبات سال 96 شرکت از مشترکین دریافت شده است و بدهی موجود مربوط به بدهی سالهای گذشته است که در این راستا نیز برای کاهش بدهی مشترکین اقدام به مکانیزه کردن قرائت کنتورها و …کرده ایم.

 انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین