امروز: دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۶
شهردار زنجان:
کد خبر: ۶۳۵۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
زنجان به توان سرمایه گذاران بخش خصوصی نیاز دارد/باید شهروندان از محل سرمایه گذاریهای انجام شده بهره مند شوند

شهر دار زنجان با بیان اینکه زنجان به توان سرمایه گذاران بخش خصوصی نیاز دارد باید روش‌هایی به کار گیریم که سرمایه‌ها به سمت پروژه‌های زنجان گسیل شوند، گفت: با وضعیت کنونی شهرداری و بدهی‌ها قادر نخواهیم بود که پروژه‌های بزرگ را به سرانجام برسانیم.

مسیح الله معصومی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان،  بر ضرورت طراحی روشی برای گسیل سرمایه ها به شهر زنجان تاکید کرد و گفت : باید روش مناسبی برای سرمایه گذاری در زنجان پیدا کنیم تا علاوه بر تامین منافع سرمایه گذاران ، شهر و شهروندان نیز از محل سرمایه گذاریهای انجام شده بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه زنجان به توان سرمایه گذاران بخش خصوصی نیاز دارد باید روش‌هایی به کار گیریم که سرمایه‌ها به سمت پروژه‌های زنجان گسیل شوند، گفت: با وضعیت کنونی شهرداری و بدهی‌ها قادر نخواهیم بود که پروژه‌های بزرگ را به سرانجام برسانیم.

شهر دار زنجان با ذکر اینکه اقتصاد شهری از جمله مسایلی است که ارتقاء آن، رشد و پیشرفت روزافزون شهر را در پی داشته و امکان تقویت زیرساخت‌ها و امکانات شهری را فراهم می‌کند، افزود : یکی از مسایلی که در کشور ما در سا‌ل‌های اخیر مورد توجه بوده، جذاب سازی شرایط و ارائه تسهیلات ویژه به بخش خصوصی برای انجام بخشی از وظایف دولت‌ها است، هر چند دیر اما مدتی است که مدیران به این مسأله واقف شده‌اند که بدون حضور بخش خصوصی و با تصدی انحصاری دولت امکان رشد و پیشرفت کشور وجود نداشته و منابع عمومی کشور کفاف امور عمرانی و اقتصادی را به طور کامل نمی‌دهد.

معصومی تاکید کرد:گردشگری، سلامت، راه‌سازی و... از جمله مسایلی است که در سال‌های اخیر مورد اقبال سرمایه گذاران بوده و دولت در برخی موارد نیز امکانات خوبی به سرمایه گذاران برای ایجاد زیرساخت در این بخش‌ها ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه بررسیهای واقع‌بینانه نشان می‌دهد ، دولت و نهادهای حاکمیتی به تنهایی امکان توسعه خدمات در بسیاری از بخش‌ها را ندارند، عنوان کرد:یکی از این موارد در شهرها صادق است. شهرداری‌ها با وجود خوداتکایی و وابستگی ناچیز به بودجه‌های دولتی، در بسیاری از موارد این امکان را ندارند که شرایط خدماتی را شتاب ببخشند و مجبور به اولویت بندی با وجود کمبود درآمد و بودجه هستند. در این موارد است که حضور سرمایه گذار و حمایت از بخش خصوصی می‌تواند راهگشا باشد. البته این مساله نیازمند استقبال گرم برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است تا آن‌ها رغبت بیشتری به حضور در این بخش و خارج کردن منابع مالی خود از بانک‌ها داشته باشند.

شهردار زنجان با اذعان بر اینکه طی سال‌های اخیر با افزایش درآمد شهرداری‌ها و کاهش تصدی دولت در شهرها شاهد رشد چشمگیر در روند خدمات بوده ایم اظهار داشت : هم اکنون شهرداری زنجان نوید استقبال گرم برای سرمایه گذاران را می‌دهند.

معصومی با اشاره به اینکه در گذشته به دلایل مختلف و با وجود تفکرات نادرست در خصوص سرمایه گذاری، همچنین بی توجهی به سرمایه گذاران و سنگ اندازی در مسیر فعالیت‌های آنان شاهد مشکلات مختلف در این بخش بوده‌ایم به شکلی که بسیاری از تسهیلاتی که تنها نیازمند حضور سرمایه گذاران و فعالیت بخش خصوصی است در زنجان با کمبود مواجه شده است، ادامه داد: شرایط امروز، نوید آینده‌ای روشن در حوزه سرمایه گذاری در شهر زنجان را می‌دهد.

وی  با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در شهر زنجان، نیازهای این شهر را در بخش‌های فرهنگی، ورزشی، تفریحی عنوان کرد و گفت: ارتقاء زیرساخت‌ها و خدمات در این بخش‌ها از توان و عهده شهرداری خارج است چون شهرداری در شرایطی نیست که وارد حوزه سرمایه گذاری شود و نیازمند استفاده از ظرفیت‌های مردمی در این بخش هستیم و تنها ورود مردم و سرمایه گذاران می‌تواند مشکلات شهر را در این بخش‌ها برطرف سازد.

شهردار زنجان قرارگرفتن در مسیر شبکه سراسری خطوط انتقال برق،گاز ،نفت ، دسترسی به بازارهای وسیع و روبه گسترش داخلی و خارجی ، وجود نیروی کار جوان و تحصیلکره به دلیل وجود 24 واحد دانشگاهی و مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی و دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه ، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت شرق به غرب و تهران-اروپا و راه آهن سراسری را از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: شهر زنجان به دلیل کمبود امکانات و زیرساخت‌ها و توان کم نهادهای حاکمیتی برای توسعه خدمات، نیازمند حضور و حمایت از سرمایه گذاران است؛ در حالی که مدیران شهر شرایط و تسهیلات ویژه‌ای را برای سرمایه گذاری در شهر زنجان فراهم کرده‌اند و شاهد استقبال گرم آنها از بخش خصوصی هستیم اما هنوز بخش خصوصی اقبال مناسبی در این خصوص نداشته است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین