امروز: دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳
فرماندار ایجرود خبر داد
کد خبر: ۶۵۱۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
کاهش ۲۷ درصدی آمار وفات در شهرستان ایجرود؛داشتن اطلاعات به روز و دقیق لازمه برنامه‌ریزی است

فرماندار شهرستان ایحرود گفت:در شش ماهه نخست امسال 117 مورد واقعه وفات به ثبت رسیده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۲۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش عصرزنجان، توحید سلیمی در جلسه شورای ثبت احوال شهرستان ایجرود اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۳۵۲ مورد واقعه ولادت به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به فراوانی نام های انتخاب شده برای پسران گفت : ابوالفضل ، امیرعلی ، محمد ، محمد رضا و امیر حسین به ترتیب بیشترین نامهای انتخاب شده از سوی والدین بوده است.

فرماندار ایجرود افزود : نام های فاطمه ، زهرا ، زینب ، ریحانه و نازنین زهرا نیز بیشترین فراوانی را در بین نام های دختران دارد.

سلیمی در خصوص آمار وفات این شهرستان نیز تصریح کرد : در شش ماهه نخست امسال 117 مورد واقعه وفات به ثبت رسیده است ؛ که در مقایسه با زمان مشابه پارسال ۲۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد .

وی در خصوص آمار ثبت ولادت و وفات در شهرستان نیز گفت : 100 درصد این وقایع در مهلت قانونی به ثبت رسیده است .

فرماندار ایجرود با اشاره به اینکه ۲۷۳68 نفر در ایجرود واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند ؛ گفت : تا به امروز ۷۳ درصد شهروندان ایجرودی کارت هوشمند ملی خود را دریافت کردند و البته در حدود ۱۵۰۰ نفر از این افراد نیز در مناطق دیگر ثبت نام کرده اند .

سلیمی در پایان با اشاره به اینکه داشتن اطلاعات به روز و دقیق لازمه برنامه‌ریزی است ؛ گفت : ثبت وقایع ولادت ، وفات ، ازدواج و طلاق از جمله مهمترین موارد مربوط به جامعه است که بسیار مهم و حیاتی است و باید در تنظیم آن نهایت دقت را به عمل آورد .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین