امروز: دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان :
کد خبر: ۶۵۴۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
با اجرای برنامه ایمنی آب گام بزرگی در حفظ و ارتقاء کیفیت آب زنجان برداشته می شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با اجرای برنامه ایمنی آب گام بزرگی در جهت حفظ و ارتقاء کیفیت آب شهر زنجان و جلوگیری از ورود آلودگی ها به منابع تامین آب و شبکه های آبرسانی برداشته می شود.

علیرضا جزء قاسمی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه جلسه ممیزی برنامه ایمنی آب شهر زنجان برگزار شد، اظهار کرد: با اجرای برنامه ایمنی آب گام بزرگی در جهت حفظ و ارتقاء کیفیت آب شهر زنجان و جلوگیری از ورود آلودگی ها به منابع تامین آب و شبکه های آبرسانی برداشته می شود.

وی هدف از برگزاری نسشت ممیزی برنامه ایمنی آب شهر زنجان را نظارت بر اجرای برنامه توسط تیم ممیزی کمیته ایمنی آب کشور متشکل از نماینده شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، سازمان جهاد کشاورزی و اعضای کمیته آب استان زنجان اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان افزود: برنامه ایمنی آب یکی از برنامه های مهم سازمان بهداشت جهانی (WTO) است که در راستای حفظ و ارتقای کیفیت آب و جلوگیری از آلوده شدن آب آشامیدنی از حوزه آبریز تا نقطه مصرف اجرا می شود.

جزء قاسمی برنامه ایمنی آب در شهر زنجان از سال 96 آغاز شده و در راستای اجرای این برنامه تا کنون 6 برنامه از 10 برنامه تعریف شده در این خصوص شامل: تشکیل تیم کمیته برنامه ایمنی آب استان زنجان  و انجام توصیف ، شناسایی رویداد های مخاطره آمیز و ارزیابی ریسک ، اعتبار بخشی اقدام کنترلی موجود و ارزیابی مجدد ریسک ها ، توسعه اجرا و نگهداری یک برنامه بهبود و ارتقاء و تعریف برنامه پایش اقدامات کنترلی در حوضه های آبریز ، منابع تامین آب ، تصفیه خانه ، مخازن ، شبکه توزیع و مصرف کننده گان انجام شده است.

وی  گفت: تا کنون نتایج ممیزی موفقیت آمیز بوده و رهنمودهای لازم در خصوص هر چه بهتر اجرا شدن این برنامه در شهر زنجان و همکاری های بین بخشی سازمان ها ارائه شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: کمیته برنامه ایمنی آب در استان زنجان با ریاست شرکت آب و فاضلاب ، دبیری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و عضویت استانداری زنجان ، شهرداری ، سازمان آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب روستایی ، سازمان های حفاظت از محیط زیست و جهاد کشاورزی ، شرکت پایش فرآورده های نفتی و سازمان صنعت ، معدن و تجارت فعالیت می کند.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین