امروز: دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۹
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۵۷۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
ثبت بیش از 11 میلیون و 900 هزار تردد وسیله نقلیه درمحورهای مواصلاتی زنجان؛22 درصد از كل تردد وسايل نقليه به وسايل نقليه سنگين اختصاص داد

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: در آبان ­ماه سال جاري تعداد 11 میلیون و 907 هزارو  169 تردد وسيله نقليه در محور های مواصلاتی استان زنجان ثبت شده است.

به گزارش عصرزنجان،عبدالحسین علی اکبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد :با توجه به كنترل تردد وسايل نقليه با 74 دستگاه ترددشمار برخط در محورهاي بين شهري استان، در آبان ­ماه سال جاري تعداد 11 میلیون و 907 هزارو  169 تردد  وسيله نقليه در 37 مقطع از محورهای مواصلاتي داراي ترددشمار برخط فعال استان زنجان (74 مسیر بصورت رفت و برگشت) ثبت شده ‌است.

وی با بیان اینکه در این مدت تعداد ترددها در جاده­های کشور حدود 546 میلیون تردد بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه 17 ام کشور را داراست، عنوان کرد: بیشترین تردد در آزادراه قزوین – زنجان با 497 هزارو 652 تردد و کمترین تردد در محورتکاب- دندی با 11 هزارو 743 تردد بوده است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه22 درصد از كل تردد وسايل نقليه به وسايل نقليه سنگين با 2 میلیون 599 هزارو 56 تردد اختصاص داشته در حالی که میانگین کشوری 15درصد بود و استان زنجان در رتبه 8 ام کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده­ها قرار دارد، تصرح کرد: ميانگين كاركرد دستگاههاي ترددشمار در اين مدت 96 درصد بوده‌است. 

علی اکبری با بیان اینکه ميانگين نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي استان در اين مدت، 232 وسيله نقليه در هر ساعت بوده و ميانگين كشوري اين نرخ در اين مدت 356 وسيله نقليه است، یادآور شد: استان زنجان در خصوص نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي، رتبه 22 را در كشور داراست.

وی با بیان اینکه بیشترین نرخ جریان تردد در آزادراه قزوین- زنجان با 739 تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محور تکاب – دندی با 24  تردد در ساعت صورت گرفته است، خاطرنشان ساخت: با توجه به آمار موجود، تعداد تردد در آزادراه­هاي استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت  آزادراه زنجان-قزوین و آزادراه زنجان-تبریز می­شود جمعا6 میلیون 249هزارو 747 تردد است که حدود52 درصد از کل تردد در محورهای استان است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین