امروز: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸
رئیس کل دادگستری استان زنجان تاکید کرد:
کد خبر: ۶۵۹۷
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
ساماندهی و نظارت دقیق بر کمپ های ترک اعتیاد بایستی با دقت و هدفمند صورت گیرد

ساماندهی و نظارت دقیق بر کمپ های ترک اعتیاد بایستی با دقت و هدفمند صورت گیرد چراکه اگر این اقدامات در کمپ ها مطابق با اصول نباشد افراد بعد از خروج از کمپ ها دوباره به سمت اعتیاد کشیده خواهند شد.

به گزارش عصرزنجان،حجت الاسلام  و المسلمین صادقی نیارکی در دیدار با اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در دفتر رئیس کل دادگستری استان برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر اقدامات ارزشمند این شورا گفت:ساماندهی و نظارت دقیق بر کمپ های ترک اعتیاد بایستی با دقت و هدفمند صورت گیرد چراکه اگر این اقدامات در کمپ ها مطابق با اصول نباشد افراد بعد از خروج از کمپ ها دوباره به سمت اعتیاد کشیده خواهند شد.

وی اظهار کرد: تقویت کنگره 60 در راستای درمان معتادین و سایر کمیته های فعال در استان بایستی مورد توجه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد چرا که موضوع مواد مخدر موضوعی مهم می باشد و همه ارگانها و نهادها بایستی در این زمینه اهتمام داشته باشند.

رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه استفاده از فناوری های نوین در زندانها برای بازرسی زندانیان مواد مخدر امری ضروری است خاطر نشان کرد: استفاده از این فناوری دقت کار در امر بازرسی را بالا خواهد برد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان توجه به حوزه پیشگیری و درمان معتادین را مهم و کاربردی بر شمرد و بیان کرد: اگر در حوزه پیشگیری عملکرد خوبی داشته باشیم نبایستی با افزایش جمعیت معتادین در استان مواجه شویم.

این مقام عالی قضایی استان اظهار کرد: پیگیری امورات مربوط به معتادین کار سخت  و پرتلاشی است و ما هم حرف های زیادی در این بخش داریم و معتادین انسانهای خاصی هستند چرا که با اعمال و رفتار خود آثار و مشکلاتی برای خانواده هایشان بوجود می آورند که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می تواند با تهیه کلیپ های آموزشی و اقدامات پیشگیرانه در جهت آگاهی بخشی خانواده ها از آثار سو مصرف مواد مخدر از طریق صدا و سیما اطلاع رسانی نماید.

وی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: نجات معتاد در حقیقت نجات جامعه است که برای تحقق این امر سرعت و اقدامات جدی می تواند نقش موثری ایفا نماید.

در ابتدای این جلسه شهبازی رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گزارشی از اقدامات ، جلسات و تعداد مصوبات اتخاذ شده و اجرایی را ارائه نمود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین