امروز: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
رییس کل دادگستری استان زنجان:
کد خبر: ۶۵۹۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳
کار رسانه یک کارهنرمندانه وعالمانه است/آشنایی مردم از مباحث حقوقی و قوانین یک ضرورت است

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت:کار رسانه یک کار ارزشمند و عالمانه است، چرا که با انتقال صحیح  مطالب و آگاهی بخشی  به مردم  جلوی بسیاری از  برنامه های  انحرافی  گرفته خواهد شد.

به گزارش عصرزنجان،حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی در دیدار با مدیر کل  و معاونین صدا وسیمای مرکز زنجان که در سالن جلسات این مرکز برگزار شد به  تعامل خوب صدا و سیمای مرکز زنجان با دستگاه قضایی اشاره کرد و افزود: با توجه به ظرفیت بسیار خوب رسانه ملی  در استان اخبار و تولیدات کار شده در حوزه قضایی است که  انشاء الله با تعامل بیشتر بتوانیم اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی را در جهت اجرای سیاست های قوه قضاییه به معرض ظهور برسانیم.

رییس کل دادگستری استان زنجان با گرامی داشت یاد شهدای صدا و سیما و خبرنگارانی که در تمامی صحنه ها حاضر و جانشان را فدای نظام کردند اظهار کرد :کار در  صدا و سیما بسیار مهم و در حقیقت کار معلمی است ، چرا که ارزش کار انتقال مطلب و آگاه کردن جامعه  بسیار ارزشمند و اثر گذار است.

رییس شورای قضایی استان زنجان  در خصوص تولید یک برنامه هنرمندانه  در صدا و سیما خاطر نشان کرد :کار رسانه یک کار ارزشمند و عالمانه است، چرا که با انتقال صحیح  مطالب و آگاهی بخشی  به مردم  جلوی بسیاری از  برنامه های  انحرافی  گرفته خواهد شد.

این مقام عالی قضایی استان تأکید کرد : امروزه اهمیت کار قضا ، مباحث حقوقی در جامعه  و آسیب های اجتماعی  بسیار  واضح است و در استان ما نیاز به یک آگاه سازی عمومی داریم و نقش رسانه در این خصوص بسیار تأثیر گذار است و ما بایستی  یک برنامه ریزی دقیق در تولید پر محتوای مباحث حقوقی داشته باشیم و صدا و سیما  نیز از مباحث حقوقی و  تجربیات قضات در آگاهی بخشی جامعه  نهایت استفاده را بنماید.

  حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی  عدم آگاهی مردم از قوانین و مباحث حقوقی  را جمله  از چالشهای استان برشمرد  و تأکید کرد: اهتمام به این امر از بروز  آسیب اجتماعی  و انحرافات  جلو گیری خواهد کرد.

وی تقویت آگاهی بخشی جامعه به مسائل حقوق  را درجهت کاهش پرونده ها در دادگستری  بسیار مهم برشمرد و افزود:در حوزه آسیب های فکری ،مواد مخدر  جامعه با یک نقیصه مواجه است و ما باید هنرمندانه نسبت به انتقال موارد مرتبط با این گونه آسیب ها اقدام نماییم.

وی در ادامه سخنان خود به نقش و تفاوت  صدا و سیما با سایر رسانه ها از قبیل فضای مجازی در انتقال مطالب اشاره کردوگفت :برنامه های صدا و سیما در برگیرنده همه مصالح و جوامع جامعه است در صورتی که سایر رسانه ها  به این موارد توجهی ندارد.

رییس کل دادگستری استان با ابراز خرسندی  از حضور در صدا وسیمای مرکز استان و دیدار با مسئولین ، از زحمات و تلاشهای کلیه  دست اندرکاران این سازمان درراستای  تولید و پوشش مأموریتهای مرتبط با  تشکیلات استان در جهت آگاهی بخشی مردم  تقدیر کرد.

در ابتدای این دیدار مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان زنجان ضمن تشکر از حضور  رییس کل دادگستری استان و معاونین ، از تعامل و همکاری خوب دستگاه قضایی با رسانه ملی و حضور کارشناسان قضایی و خانواده در برنامه مختلف صدا و سیمای زنجان تقدیر نمودند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین