امروز: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
کد خبر: ۶۶۰۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
پيام رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار زنجان به مناسبت فرا رسيدن شب يلدا

اسماعیل دویران رییس شورای اسلامی شهر و مسیح اله معصومی  شهردار زنجان  با صدور پيامي ضمن گراميداشت شب يلدا، فرا رسيدن اين مناسبت ملي را به شهروندان تبريک گفتند.

به گزارش عصرزنجان ،به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری زنجان در متن اين پيام آمده است:
هر سرزميني با آداب و رسوم خود ، نسبت با ديگر نقاط جهان، هويت پيدا مي­کند. مراسم سنتي و آئيني از مهمترين وجوهات ملي کشوري مي­باشند که همواره به تاريخ و فرهنگ خود افتخار کرده و به آن باليده است.

مردم شهر زنجان  از ديرباز امانت­داران شايسته­ اي براي حفظ اين وجوهات فرهنگي بوده­ اند. شب يلدا که اشارتي شيرين به مفهوم مهرباني مي­باشد،يکي از مهمترين رسوم ايراني بوده که در صدد ترويج مهروزي است.
 يادآور اين مطلب که يک دقيقه بيشتر در کنار هم بودن، آنقدر مهم است که مي بايست آن را جشن گرفت. همه­ اعضاي خانواده دور سفره ­اي جمع مي­شوند تا با زبان بي زباني قدردان با هم بودن باشند

یکی از اهداف مهم شهرداری زنجان توجه ویژه به فرهنگها و آداب و رسوم مردم در جهت بانشاط کردن محیط شهری و جلب رضایتمندی همشهریان باوقار زنجانی است  بطوریکه چند روز قبل از فرارسیدن این شب زیبا  در سطح شهر، شاهد برگزاری مراسم ویژه ی شب یلدا با عنوان  یلدای ماندگار توسط  سازمان فرهنگی و اجتماعی  شهرداری زنجان بودیم .
 اینجانبان  این روز بیاد ماندنی را به مردم فهیم زنجان و همچنین پرسنل زحمتکش شهرداری، علی الخصوص عزیزانی که این شب رو در کنار خانواده حضور ندارند و در پستهای خود مشغول خدمت رسانی به همشهریان هستند تبریک و شاد باش عرض می کنیم .

اسماعیل دویران  رئیس شورای اسلامی شهر زنجان

مسیح اله معصومی شهردار زنجان

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین