امروز: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
معاون بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:
کد خبر: ۶۶۰۲
تاریخ انتشار: شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۷
نیمی از هزینه های ساخت بقاع متبرکه توسط مردم تامین می شود/بیش از 120 بقعه متبرکه و امامزاده در استان زنجان وجود دارد

معاون بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: نیمی از هزینه‌های مربوط به ساخت آستان مقدس امامزادگان و بازسازی آنها در قالب طرح مودت و مشارکت مردم محقق می‌شود.

داود قاسملو امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به اینکه تولی‌گری این اماکن مقدس به عهده اوقاف است و در این راستا اقدامات متعددی با کمک و مشارکت مردم انجام می‌شود، اظهار کرد: در همین راستا امسال بازسازی 19 امامزاده استان زنجان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای بازسازی و تعمیر آستان مقدس امامزادگان اولویت با آن امامزادگانی است که کارهای مربوط به آن به صورت نیمه‌کاره انجام شده است، افزود: خوشبختانه در این راستا اوقاف و البته مردم مشارکت خوبی داشته و اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.

معاون بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به مشارکت قابل توجه مردم استان در قالب طرح مودت بیان کرد: شاید بتوان گفت نیمی از هزینه‌های مربوط به ساخت آستان مقدس امامزادگان و بازسازی آنها در قالب طرح مودت و مشارکت مردم محقق می‌شود.

فاسملو با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم در طرح مودت در شهرستان‌های مختلف متفاوت است، افزود: این امر بستگی به زائرپذیری امامزاده و موقعیت مکانی آن نیز دارد.

وی آخرین آمار مربوط به مشارکت مردم در طرح بازسازی امامزادگان را حدود یک میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: همین کمک‌ها تاثیر بسزایی در بازسازی و توسعه آستان مقدس امامزادگان داشته است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین