امروز: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۶۰۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
اجرای شبکه فاضلاب در 5 شهر استان زنجان؛ استفاده بهینه از آب را باید در تمام شبانه روز مد نظر قرار دهیم

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: پنج طرح شبکه فاضلاب در شهرهای زنجان،دندی،زرین آباد،خرمدره و ارمغانخانه در دست اجرا است.

به گزارش عصرزنجان،علیرضا جزء قاسمی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه 11 آذر ماه سالروز تاسیس آب و فاضلاب است، عنوان کرد: مصرف درست و صحیح از آب مختص یک ماه خاص نیست و باید مصرف صحیح از آب در طول سال نهادینه و فرهنگ سازی شود.

وی  اظهار کرد:شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان 21 شهر با جمعیتی بالغ بر 750هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان به توسعه فاضلاب شهر زنجان اشاره کرد و عنوان داشت: توسعه فاضلاب شهر زنجان با اعتبارات دولتی بسیار ناجیز است به طوری که برای این بخش دو میلیارد تومان تخصیص شده بود.

جزء قاسمی جزء قاسمی با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب شهری از طریق اعتبارات داخلی و فاینانس اقدام به جذب سرمایه‌گذار کرده است، افزود: این اقدام جدای از اعتبارات دولتی اختصاصی در این بخش بوده و از طریق فعالیت‌های این شرکت انجام شده است. 

وی به توسعه و پیشرفت تصفیه خانه های استان زنجان اشاره کرد و گفت: در راستای توسعه تصفیه خانه ها ،تصفیه خانه «بی او تی» به روش سرمایه گذاری با 110 میلیارد تومان در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با بیان اینکه مدول اول این تصفیه خانه 75 درصد و مدول دوم نیز 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، خاطرنشان کرد: شبکه توزیع برنامه مدون فاضلاب شهری زنجان دومین سال را سپری می‌کند.

جزء قاسمی از پیشرفت فیکی 75 درصدی شبکه فاضلاب شهر زرین آباد خبر داد و یادآور شد: تصفیه‌خانه و فاضلاب شهر دندی در همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه 150 حلقه چاه آب شرب در استان زنجان وجود دارد که در حال حاضر 125 حلقه چاه در مدار بهره برداری است ، تصریح کرد: تابستان سال 96 سال آبی سختی بود و از معدود استانهایی بودیم که تنش آبی نداشتیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان تاکید کرد: سرانه مصرف آب در استان زنجان از 201 لیتر به 196 لیتر کاهش پیدا کرده است.

جزء قاسمی با بیان اینکه نسبت به میانگین جهانی یک سوم بارش ها را داریم، اظهار کرد: استفاده بهینه از آب را باید در تمام شبانه روز مد نظر قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد:  پنج طرح شبکه فاضلاب در شهر های زنجان،دندی،زرین آباد،خرمدره و ارمغانخانه در دست اجرا است.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین