امروز: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۶۰۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴
سهم 71 درصدی آزادراهها ومحورهای ترانزیت استان زنجان ازکل تردد ها؛بیش از 10 میلیون تردد در جادههای استان به ثبت رسیده است

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت : با توجه به آمار موجود،درآذرماه سالجاری  تعداد تردد در آزادراه­ها و محورهای ترانزیت استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت جمعا 7 میلیون 580هزارو 662 تردد بوده که حدود  71 درصد از کل تردد در محورهای استان زنجان است.

به گزارش عصرزنجان،عبدالحسین علی اکبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به آمار موجود،درآذرماه سالجاری  تعداد تردد در آزادراه­ها و محورهای ترانزیت استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت  آزادراه زنجان-قزوین ، آزادراه زنجان-تبریز ، ترانزیت زنجان- ابهر و زنجان - میانه می­شود جمعا 7 میلیون 580هزارو 662 تردد بوده که حدود  71 درصد از کل تردد در محورهای استان زنجان است.

وی ابراز کرد: با توجه به كنترل تردد وسايل نقليه با 74 دستگاه ترددشمار برخط در محورهاي بين شهري استان، در آذر ماه سال جاري تعداد 10 میلیون 627 هزارو 128تردد وسيله نقليه در 37 مقطع از محورهای مواصلاتي داراي ترددشمار برخط فعال استان زنجان (74 مسیر بصورت رفت و برگشت) ثبت شده ‌است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه در این مدت تعداد ترددها در جادههای کشور حدود 527 میلیون تردد بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه 17 ام کشور را داراست، عنوان کرد: بیشترین تردد در آزادراه قزوین – زنجان ( از ورودی های استان) با447 هزارو 960 تردد و کمترین تردد در محورتکاب- دندی با 14 هزارو 971 جابجایی صورت گرفته است.

علی اکبری با بیان اینکه 23 درصد از كل تردد وسايل نقليه به وسايل نقليه سنگين با 2 میلیون 490 هزارو 427 تردد اختصاص داشته است ، افزود: در حالیکه میانگین کشوری 15درصد بوده و استان زنجان در رتبه 7 ام کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جادهها قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ميانگين نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي استان در اين مدت، 210 وسيله نقليه در هر ساعت بوده است،خاطرنشان ساخت : ميانگين كشوري اين نرخ در اين مدت 341 وسيله نقليه است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان در خصوص نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي، رتبه 21 را در كشور داراست ، تصریح کرد: بیشترین نرخ جریان تردد در آزادراه زنجان - قزوین با 664 تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محور تکاب – دندی با 21  تردد در ساعت صورت گرفته است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین