امروز: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
رئيس اداره حفاظت و حمایت منابع طبیعی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۶۱۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
نصب 90 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای استان زنجان

رئيس اداره حفاظت و حمایت منابع طبیعی استان زنجان از نصب 90 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای استان زنجان با اعتبار 405 میلیون تومان با هدف حراست از عرصه های ملی و طبیعی و حفظ پوشش جنگلی خبر داد.

مهدی آرمیون مروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه بدیهی است یکی از مهم ترین اهداف سازمان جنگل ها و مراتع کشور حفاظت و حمایت از منابع طبیعی  است، اظهار کرد: در همین راستا اداره کل منابع طبیعی استان زنجان در قالب طرحی تحت عنوان   "حفاظت مشارکتی"در صدد حفاظت از منابع طبیعی برآمده است.

وی ابراز کرد: در سال جاری  ؛در راستای اجرای پروژه حفاظت مشارکتی . اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان به منظور جلوگیری از قطع بی رویه درختان جنگلی ، اقدام به جایگزینی آبگرمکن های خورشیدی به جای آبگرمکن های هیزمی نموده است.

رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به انتقال،نصب؛ راه اندازی و تحویل آبگرمکن های خورشیدی در روستاهای هدف اضافه کرد: برای تحقق این امر روستاها و خانوارهای  واجد شرایط شناسایی شده‌اند.

آرمیون عنوان کرد: با اجرای این پروژه مردم روستا از قطع ، جمع آوری و انبار و روشن کردن هیزم که دارای مشقت و سختی زیادی  می باشد آسوده گشته و با استفاده از آبگرمکن های خورشیدی زندگی راحتی را تجربه خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان نیز به هدف خود که حفاظت و حمایت  از منابع طبیعی  می باشد رسیده و همچنین همکاری و مشارکتی فی ما بین اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و اهالی روستا به وجود آمده که در کلیه موارد حفاظت از منابع طبیعی با اداره همکاری می نمایند .

رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تعداد کل آبگرمکن های واگذار شده در سال جاری را 90 دستگاه با هزینه 405 میلیون تومان (از محل منابع سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور) اعلام کرد و گفت: در روستاهای کلکش و قلعه زنجان به ترتیب 20 و 34 دستگاه، روستاهای پرچینه، بندگاه و چرزه طارم به ترتیب 15، 5 و 5 دستگاه در روستای ونونان سلطانیه نیز 11 دستگاه واگذار گردید که هزینه هر دستگاه آبگرمکن خورشیدی 4 میلیون تومان و هزینه های حمل و نقل و  نصب 500000 تومان بوده است.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین