امروز: چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۶۱۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
ارائه تسهیلات مسکن به ایثارگران واجد شرایط

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان از ارائه تسهیلات مسکن به ایثارگران واجد شرایط خبر داد.

به گزارش عصرزنجان،علی کاظمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارائه تسهیلات مسکن در سال 1397 ابلاغ و با همکاری بانک های استان از نیمه دوم دی ماه تا پایان خردادماه سال 1398 عملیاتی می شود.

وی در خصوص افراد واجد شرایط دریافت این تسهیلات گفت: جامعه هدف تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران شامل جانبازان 5 الی 70 درصد، آزادگان، والدین، همسران و فرزندان شاهد که قبلا از تسهیلات بانک مسکن بهره مند نشده اند، همسر و قیم قانونی فرزندان جانبازان و آزادگان متوفی و فرزندان جانبازان 70 درصد و جانبازان 70 درصد که به تشخیص کمیسیون خاص مسکن، وضعیت مسکونی آنها متناسب با وضعیت جسمانی آنها نیست، می توانند از این وام بهره مند شوند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان یادآور شد: طبق آیین نامه ابلاغی ایثارگرانی که در سنوات گذشته از وام 200 میلیون ریالی مسکن بهره مند شده و تا پایان سال 1395 تسویه نمودند نیز می توانند از وام مجدد مسکن در اولویت های بعدی و با رعایت نوبت بندی استفاده کنند.

وی با اشاره به نحوه برخورداری از تسهیلات مسکن توسط افراد ذینفع تصریح کرد: افراد ذینفع ابتدا باید در سامانه بر خط بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت نام نمایند.

کاظمی اضافه کرد: افراد واجد شرایط پس از ثبت نام و مشخص نمودن اولویت آنها بر اساس همان اولویت که از اول تا 12 می باشد، به مرور به بنیاد شهید شهرستان محل پرونده خود مراجعه و با هماهنگی کارشناس مسکن اقدام به خرید و طی مراحل دریافت وام می کنند.

وی در خصوص میزان مبلغ تسهیلات به افراد واجد شرایط گفت: سقف وام مسکن در شهرستان زنجان 770 میلیون ریال، سایر شهرها 660 میلیون ریال و در روستاها 380 میلیون ریال تعیین شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران زنجان با بیان اینکه وام مسکن با سود 4 درصد می باشد، خاطرنشان کرد: مدت بازپرداخت این وام 20 ساله تعیین شده است.

وی افزود: بانک های ملت، ملی، صادرات، تجارت، سپه، مسکن و رفاه در پرداخت این وام ها با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان همکاری دارند.

کاظمی ضمن تقدیر از همکاری بانک های عامل استان و اهتمام همکاران خدوم در بخش مسکن بنیاد، خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در سال مالی 1396 با جذب حداکثری تسهیلات وام برای ایثارگران رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین