امروز: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۳
یادداشت/
کد خبر: ۶۶۳۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۳
جشن 40سالگی انقلاب تعبیر ما میتوانیم است

40 سالگی انقلاب و عبور از هزاران موانع و ایستادگی در برابر استکبار جهانی که بر علیه بشریت  است می تواند تعریف خوبی برای کلمه «ما می توانیم» باشد.

به گزارش عصرزنجان،براي حل مشکلات و معضلات کشور در برابر هجمه های بی رحمانه دشمنان ایران راه‌هاي مختلف ارائه گرديده و نسخه‌هاي متنوعي پيچيده شده است. از يک منظر نظريات مطرح در اين باب را مي‌توان به دو دسته تقسيم نمود. دسته اول ديدگاهي است که وابستگي به بيگانه و بهره‌برداري از توان قدرت‌هاي بزرگ را راهکاري براي حل مشکلات کشور مي‌دانند و اعتماد به الگوي توسعه غربي را پيشنهاد مي‌دهند. ديدگاهي ديگر بر اتکا به خود و توان و استعدادهاي داخلي تکيه دارد و با محور قرار دادن دکترين "ما مي‌توانيم" نسخه‌هاي بومي را براي درمان دردها چاره ساز مي‌بيند. آنچه در چهل سال اخير اتفاق افتاده اذعان به اين حقيقت است که راهبرد "ما مي‌توانيم" تضمين کننده استقلال کشور و راهگشاي عبور از بحرانهاي مختلف بوده و مي‌تواند آينده نظام اسلامي را تضمين کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در بررسي اين دو ايده چنين مي‌گويند: «سازش با آمريکا مشکلات کشور را حل نمي‌کند، بلکه افزايش خواهد داد؛ مشکلات سياسي‌اي اگر داشته باشيم، مشکل اقتصادي اگر داشته باشيم؛ مشکلات ما را خودمان بايد حل کنيم؛ مشکلات ما را شما جوانها بايد حل کنيد.» (12/8/95)

در این چهل سال علی رغم همه مشکلات و فشارهایی که بر جامعه ایران وارد شده است اما مردم ایران با استقامت در پیگیری آرمان‌های اسلامی و انقلابی، به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌اند به طوری که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای تاثیر گذار برای حل بحران‌های منطقه‌ای مورد مشورت مجامع بین المللی قرار می‌گیرد.این انقلاب بر خلاف آرزوهای دشمنانش چهار دهه استوار ایستاده و به سمت اهداف عالیه خود همچنان در حال حرکت است .

چهل سال عمر پربرکت جمهوري اسلامي با مقاومت و هوشياري و دفاع در برابر ترفندهايي گذشته است که دشمن براي مقابله با جمهوري اسلامي و براندازي آن طرحريزي کرده است. برنامه‌هاي پيچ در پيچي که جملگي با شکست مواجه گرديده است. اين تاريخ درس‌آموز به خوبي به ملت ايران آموخته است که دشمنان ملت ايران و در راس آن آمريکاي جنايتکار به هيچ وجه قابل اعتماد نيست و اعتماد به ايشان جز زيان و خسران دستاوردي به همراه نخواهد داشت. اين باور که به دشمن نمي‌توان اعتماد کرد آموزه اي قرآني است که جزو اصول اصلي گفتمان حضرت امام(ره) و حضرت امام خامنه اي بوده و بارها توسط ايشان گوشزد شده است، و کارنامه چهل ساله مواجهه غرب با جمهوري اسلامي مويدي بر اين دکترين مي باشد .

رهبر معظم انقلاب اسلامي با صراحت اعلام داشته اند: «يکي از اصول امام اتّکال به کمک الهي، اعتماد به صدق وعده‌ي الهي، و نقطه‌ي مقابل، بي‌اعتمادي به قدرتهاي مستکبر و زورگوي جهاني است؛ اين يکي از اجزاء مکتب امام است... به دل‌خوش‌کُنَک‌هاي دشمنان، مستکبران، قدرت‌هاي جهاني، مطلقاً نبايد اعتماد کرد؛ اين هم در عمل امام، در رفتار امام، در بيانات امام به‌طور کامل مشهود است.» (14/3/94)

آنچه زمینه ناکامی اقدامات دشمن علیه انقلاب و آرمان های آن را فراهم نموده و در عین حال پیشرفت‌های عظیمی را در حوزه‌های مختلف سبب شده است، اتحاد و یکدلی همه اقشار ملت ایران و بویژه جوانان و پشتیبانی آن از رهبری و نظام و همچنین صرف فعل "ما می‌توانیم" بوده است، که یادگار امام است. بی‌شک با تمسک به همین راهکارها می توان آینده‌ای شکوفاتر برای ملت بزرگ ایران ترسیم کرد و پیشرفت نسل‌های آینده را به ارمغان آورد .

 

یادداشت تحلیلی رحیم رضا خانی

تحلیلگر مسائل روز  9/11/97

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین