امروز: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان:
کد خبر: ۶۶۵۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
طرح رفع همپوشانی بیمه درمانی بیمه شدگان تامین اجتماعی در زنجان آغاز شده است

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: طرح رفع همپوشانی بیمه درمانی بیمه شدگان تامین اجتماعی استان همزمان با سراسر کشور در این استان نیز آغاز شده است.

علی محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: در راستای قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تمامی سازمان های بیمه گر پایه در کشور از ابتدای سال 98 مکلف شده اند نسبت به ارائه اطلاعات هویتی درمانی افراد تحت پوشش و رفع همپوشانی بیمه درمانی اقدام کنند.

وی تصریح کرد : بر این مبنا، این کار در اجرای بندهای  ج- و -ح ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه هر بیمه شده فقط با یک کد ملی می تواند تحت پوشش یک ارگان بیمه گر و صرفا یک دفترچه  درمانی باشد و با این کار به نوعی احراز هویت انجام می گیرد.

این مسئول ادامه داد: بمنظور برخورداری عادلانه جامعه از خدمات درمانی از ابتدای سال آینده  افرادی که بطور همزمان دارای دفترچه درمان سایر سازمان های بیمه گر باشند نمی توانند از خدمات آن بهره مند شوند و صرفا امکان استفاده از یکی از دفاتر درمانی خود را خواهند داشت.

مدیر درمان استان زنجان عنوان کرد: با استناد به بند .د تبصره 17 قانون بودجه سال 97 کشور ، سازمان های بیمه ای کشور مکلف شده اند از ابتدای سال 98 با یک دفترچه به بیمه شده خدمت مورد نظر را ارائه نمایند.

محمدی ادامه داد: این کار با هدف رفع همپوشانی بیمه درمانی برای تمامی بیمه شدگان ضروری بوده و گروههای هدف می توانند برای انجام فرآیند به ادارات بیمه ای خود درسطح استان مراجعه کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین