امروز: جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷
رئیس اداره جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:
کد خبر: ۶۶۵۸
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
بیش از 200 هزار اصله نهال در سطح استان زنجان توزیع می شود

رئیس اداره جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از توزیع بیش از 200 هزار اصله نهال در سطح استان خبر داد و گفت: این نهال ها شامل گونه های فرا، ون، نارون، سرو خمره ای، سرو نقره ای، کاتالپا، ارغوان، بادام، سنجد، زالزالک، صنوبر است.

مجید معانی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: ایجاد فضای سبز و درخت و درختکاری با کارکرد آشکار بیولوژیکی خود نقش عمده ای بروی سالم سازی انسان ها دارد.

وی عنوان کرد: افزایش و توسعه پوشش گیاهی موجب کاهش میزان آلودگی ناشی از گرد و خاک ، تقویت سفره های آب زیر زمینی، تغییر و تبدیل آب و هوا و اعتدال آن و همچنین باعث زیبایی، شادی، سبزی، آسایش و صفا، پاکی و طراوت می شود.

رئیس اداره جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه در همین راستا اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان هرساله اقدام به تولید و توزیع نهال مابین متقاضیان می نماید، اضافه کرد: در سال جاری نیز به امید افزایش سرانه فضای سبز این اداره کل بیش از 200 هزار اصله نهال از انواع افرا، ون، نارون، سرو خمره ای، سرو نقره ای، کاتالپا، ارغوان، بادام، سنجد، زالزالک، صنوبر را در سطح استان توزیع خواهد نمود.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین