امروز: دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶
فرمانده سپاه ناحیه زنجان:
کد خبر: ۶۶۶۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۰
راهیان نور بزرگترین و پویاترین تریبون فرهنگی انقلاب اسلامی است/اعزام بیش از 1500 نفر زائر زنجانی به مناطق عملیاتی جنوب کشور

فرمانده سپاه ناحیه زنجان گفت: راهیان نور بزرگترین و پویاترین تریبون فرهنگی انقلاب اسلامی است که آموزه های اصیل اسلام و انقلاب همچون ایثار ، شهادت ، از خود گذشتگی و جهاد در برابر مستکبران را در اذهان نسل های جدید زنده می کند.

محسن سهندی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: امسال بیش از 1500 نفر زائر زنجانی در مناطق عملیاتی جنوب کشور حضور خواهند یافت.

وی عنوان کرد: راهیان نور بزرگترین و پویاترین تریبون فرهنگی انقلاب اسلامی است که آموزه های اصیل اسلام و انقلاب همچون ایثار ، شهادت ، از خود گذشتگی و جهاد در برابر مستکبران را در اذهان نسل های جدید زنده می کند .

فرمانده سپاه ناحیه زنجان افزود: با توجه به اینکه مبنای انقلاب اسلامی مقاومت در برابر تمامی زورگویان و مستکبران می باشد ، راهیان نور بعنوان سنبل ایستادگی و مقاومت همواره یکی از زمینه های معرفی فرهنگ مقاومت و ایستادگی در داخل مرزهای جغرافیایی و همچنین خارج از مرزها در راستای صدور انقلاب اسلامی بوده و هست .

سهندی به برگزاری برنامه هایی برای معرفی دفاع مقدس به نسل های جوان اشاره کرده و گفت : برنامه های زیادی برای انتقال ایثارگری های نسل گذشته انقلاب به نسل های جدید انجام می شود که برگزاری یادواره های شهدا با اولویت محلات شهر ، مساجد و منازل شهدا،برگزاری کلاس های آموزشی آمادگی دفاعی در سطح مدارس شهرستان،برگزاری اردوهای راهیان نور غرب ، جنوب و دانش آموزی،برگزاری بازنمایی عملیات های دوران دفاع مقدس،معرفی و تجلیل از خانواده معزز و معظم شهدا و ایثارگران و رزمندگان،حضور و دیدار از خانواده های معزز و معظم شهدا و ایثارگران و رزمندگان از این موراد است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زنجان ، گفت : امسال در دو مرحله کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد و این کاروان ها که در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا و جانفشانی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس راهی مناطق عملیاتی می شوند متشکل از بسیجیان برادر و خواهر حوزه های مقاومت بسیج شهرستان زنجان بوده و در اردویی 4روزه یادمان های مناطق عملیاتی جنوب کشور را زیارت خواهند کرد .

سهندی افزود: این کاروان ها جمعا در قالب 23 دستگاه اتوبوس ، یادمان های : شلمچه، دهلاویه، طلاییه، اروند کنار و هویزه  را زیارت خواهند نمود.

وی در ادامه افزود : برنامه‌های مختلف فرهنگی برای زائران در نظر گرفته شده است، که برگزاری نماز جماعت، مسابقه ، یادواره شهدا و... از جمله ی این برنامه ها است.

سهندی با اشاره به اینکه آحاد مردم بویژه بسیجیان استقبال خوبی از این اردوها داشته اند ، افزود : این اعزام ها در دو مرحله بوده که نخستین گروه از این کاروان ها در تاریخ 29 اسفند ماه امسال به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند و دوره ی دوم اعزام کاروان های راهیان نور سپاه ناحیه زنجان در 4 فروردین سال 98 می باشد.

 وی افزود: زائرین عزیز با حضور در مناطق عملیاتی جنوب از برنامه‌های در نظر گرفته شده استفاده خواهند نمود و با رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام بویژه شهدای گرانقدر 8 سال دفاع مقدس بیش از پیش آشنا خواهند شد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زنجان با اشاره به حضور تعداد 16 نفر روحانی همراه کاروان های راهیان نور گفت : حضور روحانی کاروان جلوه ای از معنویت و اخلاص بوده و بر معنویت بیش از پیش این اردوها می افزاید و برای هر اتوبوس یک نفر روحانی پیش بینی شده و  همراه این کاروان ها اعزام می شوند .

سهندی در پایان از اعزام متمرکز 3 دستگاه اتوبوس از خانواده کارکنان شهرداری ، 3 دستگاه از خانواده کارکنان دادگستری و 1 دستگاه اتوبوس از اساتید دانشگاه های استان به این اردوها خبر داد و گفت:امسال نیز همچون سال های گذشته اردوگاه شهید باکری زنجان در خرمشهر پذیرای خانواده های زنجانی که با خودروی شخصی در مناطق عملیاتی حضور یابند ، می باشد .

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین