امروز: دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان :
کد خبر: ۶۶۹۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶
پنجمین دوره جشنواره غذای اکو_جاده ابریشم در زنجان برگزار می شود/حضور 14 سفیر و دیپلمات در جشنواره غذای اکو

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: پنجمین دوره جشنواره غذای اکو_جاده ابریشم در زنجان برگزار می شود.

به گزارش عصرزنجان،یحیی رحمتی شامگاه روز گذشته در نشست خبری مشترک با شهردار زنجان در خصوص پنجمین جشنواره غذای اکو_جاده ابریشم، اظهار کرد: با بیان اینکه در سال 1394اولین دوره جشنواره غذای اکو –جاده ابریشم در زنجان برگزار شده که پنجمین دوره جشنواره نیز  امسال در شهر زنجان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در اردیبهشت سال 97در نشست عضو اکو از جشنواره غذای اکو شهر زنجان تقدیر به عمل آمده است،عنوان کرد: امسال از 14کشور سفیر و دیپلمات خواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه در حوزه غذا از توان دانشگاه و آشپزهای سفارتخانه ها استفاده کرده ایم،یادآور شد: 18گروه خارجی همراه با پوشش های هر کشور که نماد فرهنک کشور هاست به طبخ غذا خواهند پرداخت .

رحمتی با بیان اینکه زنجان رتبه برتر تولیدات فلزی کشور را داراست، گفت: در حوزه صنایع دستی با خود استان 19استان در قالب 30 غرفه حضور خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه روز پنج شنبه ساعت ساعت 17در مجموعه محرانه استان زنجان افتتاحیه جشنواره غذای اکو-جاده ابریشم انجام می شود، خاطرنشان کرد: همزمان با نیمه شعبان اختتامیه این جشنواره انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه بعد از اقامت اولین دغدغه یک گردشگر غذاست،عنوان کرد: ترویج غذای سالم ،ترویج و توسعه راه ابریشم ،تلاش در توسعه گردشگری پایدار از از برنامه های مهم این جشنواره  است.

رحمتی با بیان اینکه این جشنواره تا یکم اردیبهشت ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان برگزار می شود، افزود:اطلاع رسانی مطلوب رسانه های استان موجب شده تا چهره خوبی از استان به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان اینکه  ۴۵۰ میلیون نفر در کشورهای عضو اکو زندگی می کنند که ظرفیت مطلوبی برای معرفی شهر زنجان در قالب این جشنواره محسوب می شود، خاطرنشان کرد: در سال جاری از ۱4 کشور سفیر و دیپلمات در این جشنواره شرکت می کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین