امروز: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱
مدیرعامل شرکت آب‌ فاضلاب روستایی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۶۹۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵
خروج 57 روستا از بحران آب شرب ؛مشکل آب شرب 30 روستای استان زنجان امسال برطرف می‌شود

مدیرعامل شرکت آب‌ فاضلاب روستایی استان زنجان گفت: سال گذشته 60 روستا را در برنامه داشتیم علارغم مشکلاتی که در بحث اعتبارات وجود داشت موفق شدیم 57 روستا را از وضعیت بحرانی خارج کنیم.

به گزارش عصرزنجان،رضا کابلی در جمع خبرنگاران از خروج برخی روستاهای مشکل‌دار از وضعیت بحرانی آب طی سال 97 خبر داد و اظهار داشت: امسال 30 روستایی که مشکل آب دارند و آب شرب آنها در وضعیت بحرانی است در برنامه قرار دادیم.

وی بیان کرد: امسال حل مشکل آب شرب روستاهای بزرگ را در برنامه داریم به همین علت تعداد روستاهایی که در برنامه هستند نسبت به گذشته کم است.

مدیرعامل شرکت آب‌ فاضلاب روستایی استان زنجان تصریح کرد: سال گذشته 60 روستا را در برنامه داشتیم علارغم مشکلاتی که در بحث اعتبارات وجود داشت موفق شدیم 57 روستا را از وضعیت بحرانی خارج کنیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه سه روستای باقی مانده نیز جزو برنامه‌ها ما در سال جاری است بیان کرد: از ابتدای امسال نیز عملیات حل مشکل آب در تعدادی از روستاها آغاز شده است.

کابلی با اشاره به اینکه در مجموع 212 روستای استان زنجان وضعیت بحرانی قرار داشت افزود: در سال 96، مشکل آب 89 روستا و در سال 97، 57 روستای استان زنجان برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه در سال 96 و سال گذشته توانستیم از اعتبارات ملی به خوبی استفاده کنیم افزود: شرکت آبفار استان زنجان در جذب اعتبارات ملی جزو دستگاه‌های برتر استان زنجان است.

مدیرعامل شرکت آب‌ فاضلاب روستایی استان زنجان با اشاره به حضور پررنگ مشارکت‌های مردمی در استان زنجان عنوان کرد: مردم در پروژه‌های آبرسانی در روستاها مشارکت‌های خوبی دارند و این مشارکت‌ها در اجرای عملیات پروژه‌ها بسیار تاثیر گذار است.

وی با اشاره به اینکه در سال 98 برای 32 روستا قرار است با کندن چاه و قنات و چشمه انجام تامین آب انجام دهیم گفت: ساخت 66 ایستگاه پمپاژ آب نیز را نیز در برنامه داریم.

کابلی با اشاره به اینکه اعتبارات سوم پیش‌بینی شده برای شرکت آبفار مشارکت‌های مردمی و خیرین بوده است، خاطر نشان کرد: فعالیت استان در حوزه خیرین یک طرح پایلوت در سطح کشور در حال فعالیت بوده و مردم همیشه پای کار بوده‌اند و هزینه تمام شده پروژه‌ها برای شرکت آبفار به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین