امروز: جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۲
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان:
کد خبر: ۶۷۰۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴
مطالبات 70 میلیارد تومانی شرکت توزیع برق از مشترکان زنجانی؛71 درصد از کل انرژی توزیع شده در استان صرف دو بخش صنعت و کشاورزی می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به میزان مطالبات شرکت توزیع برق گفت: مطالبات شرکت توزیع برق استان زنجان از مشترکان به 70 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش عصرزنجان،علیرضا علیزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه صنعت برق می‌تواند یکی از اصلی‌ترین زیر ساخت‌های تولید و کشاورزی باشد اظهار کرد: با توجه به شعار امسال که رونق تولید نامگذاری شده وظیفه سنگینی را در تولید برق و پایداری واحد‌ها و صنایع بر عهده داریم.

وی با اشاره به اینکه در شرکت توزیع برق نزدیک به 446 هزار مشترک در سطح استان از شهری و روستایی و تعرفه‌های دیگر داریم بیان کرد: 100 درصد جمعیت شهری و بالای 99.5 درصد جمعیت کل روستای بالای 10 خانوار را تحت پوشش داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به اینکه 71 درصد از کل انرژی توزیع شده در استان زنجان صرف بخش مولد دو بخش صنعت و کشاورزی می‌شود عنوان کرد: از کل انرژی برق استان 52 درصد در بخش صنعت و 19 درصد در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه در سطح استان زنجان در حدود 14 هزار 118 کیلومتر شبکه توزیع گسترده داریم گفت: 9 هزار و 821 دستگاه نیز تعداد پست‌های شرکت توزیع برق در سطح استان است.

علیزاده با اشاره به اینکه عمده برق استان زنجان در صنعت و کشاورزی مصرف می‌شود بیان کرد: هر ساله به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی در این حوزه‌ها برنامه‌هایی در ماههای پیک بار مصرف داریم.

وی با اشاره به تعداد روستاهای برق‌‌دار استان زنجان افزود: 100 درصد روستاهای بالای 10 خانوار استان زنجان برق‌دار بوده و از مجموع 914 روستای استان زنجان 893 روستای بالای 10 خانوار به خدمات زیرساختی برق مجهز هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به اینکه چشم‌ اندازی که برای 1404 داریم از ارگام 1404 استفاده شده است بیان کرد: عدد 140 نشانگر آن است که میزان خاموشی ما در این چشم انداز به کمتر از 140 دقیقه باید برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز میزان خاموشی برق در استان زنجان برای هر مشترک 340 دقیقه در سال است بیان کرد: براساس برنامه‌ریزیهای انجام شده تا دو سال آینده این میزان به کمتر از 140 دقیقه می‌رسد.

علیزاده با اشاره به ارائه خدمات غیرحضوری گفت: رساندن خدمات حضور به صفر از دیگر برنامه‌های ما در دو سال آینده است.

وی با بیان اینکه با توجه به برنامه‌های انجام شده عمده تلاش ما این است که خدمات حضوری به صفر برسد افزود: در تلاش هستیم تا پایان برنامه چشم انداز تعریف شده خدمات به صورت اینترنتی و با استفاده از تکنولوژی روز برای مشترکان ارائه شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان خاطر نشان کرد: در حال حاضر با توجه به زیرساخت‌هایی که در دو سال گذشته در سطح استان آغاز شده شاهد روند کاهشی شدید مراجعات حضوری هستیم.

وی با اشاره به ایجاد سامانه سبز و همه گیر شدن این سامانه در سطح استان ابراز کرد: این سامانه در استان زنجان به منظور ارائه خدمات به صورت غیر حضور تعریف ایجاد شده است.

علیزاده کاهش تلفات انرژی برق را در سطح استان از جمله برنامه‌های مهم این شرکت عنوان کرد و افزود: در چند سال اخیر با اقدامات انجام شده شاهد کاهش تلفات انرژی در سطح استان هستیم.

وی عنوان کرد: در کاهش تلفات در سال گذشته بیشتر از هدف ترسیم شده اقدام شد که در حال حاضر میزان تلفات انرژی در سطح استان به 7.85 درصد رسیده که نسبت به سال قبل 8.17 بود روند کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان افزود: امیداواریم براساس برنامه ریزیهای انجام شده میزان تلفات انرژی را بتوانیم به 4 درصد کاهش دهیم.

وی با اشاره به مطالبات شرکت توزیع برق از مشترکان در سطح استان بیان کرد: در حال حاضر شرکت توزیع برق استان زنجان 70 میلیارد تومان از مشترکان طلب دارد.

علیزاده ابراز کرد: از این میزان حدود 22 میلیارد تومان از ادارات و ارگانهای مختلف و 28 میلیارد تومان نیز از شرکت‌ها و صنایع استان طلب داریم.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین