امروز: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۳
مدیر کل کمیته امداد زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۷۰۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
ارائه 11 هزار617 سبد غذایی به کودکان زنجانی در راستای بهبود تغذیه ای

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: هزار و 103 کودک زنجانی در سال گذشته از برنامه بهبود تغذیه ای کمیته امداد استان زنجان بهره مند شدند.

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان ،بابیان اینکه هزارو 103 کودک زیر پنج سال در حال حاضر تحت پوشش طرح بهبود تغذیه ای این نهاد قرار دارند، گفت: بیش از یک  میلیارد و 47 میلیون تومان در قالب 11 هزار و 617سبد غذایی در سال 97 درجهت بهبود تغذیه ای  این کودکان قرار گرفته است.

وی افزود: هزینه هر سبد غذایی به‌صورت ماهیانه به کارت‌های مخصوص خرید مایحتاج این کودکان واریز می‌شود و مبالغ واریزی تنها می‌تواند برای خرید اقلام مشخص طرح در فروشگاه‌های مربوطه  هزینه شود.

صفری  با اشاره به اینکه کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال از اقدامات مهم کمیته امداد برای ارتقای شاخص‌های سلامت این گروه از جامعه هدف این نهاد است، افزود:با همین رویکرد در سال گذشته هزار و103کودک بهبود تغذیه ای از سبد غذایی کمیته امداد بهره مند شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان همچنین به اجرای طرح کمک به بهبود تغذیه مادران باردار و شیرده نیز اشاره کرد و افزود: به‌منظور کمک به بهبود تغذیه  مادر باردار و شیرده نیازمند در سطح استان زنجان 20میلیون تومان در سال گذشته هزینه شده است.

وی ادامه داد: اجرای طرح کمک به بهبود تغذیه کودکان  زیر 5سال  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد استان زنجان باهدف پیشگیری از عوارض ناشی از سوءتغذیه انجام می‌شود.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین