امروز: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰
رئیس پلیس فتا زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۷۱۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
دستگیری عامل سوء استفاده از عکس های مشتریان در پوشش تعمیرکار تلفن همراه/با متخلفان فضای مجازی به شدت برخورد می شود

رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی موبایل فروشی که با دسترسی به تصاویرشخصی وخصوصی مشتریان اقدام به اخاذی کرده بود دستگیر شد.

محمدعلی آدینه لو امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی بر اخاذی با تهدید انتشار تصاویر شخصی و خصوصی وی در فضای مجازی، با توجه به حساسیت پرونده موضوع به‌صورت ویژه در دستور کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اظهارات شاکیه، شخصی یا اشخاص ناشناسی با دسترسی به تصاویر خصوص وی با تهدید به پخش عکس‌های شخصی وی، درخواست وجه نقد و رابطه نامشروع کرده است، پس از اخذ اظهارات شاکیه، با اقدامات فنی و شیوه و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم  شناسایی، با هماهنگی قضایی متهم جلب و همه ادله‌های دیجتبالی وی توقیف و به پلیس فتا زنجان دلالت گردید

رئیس پلیس فتا استان زنجان خاطر نشان کرد: در بازجویی‌های اولیه متهم سعی می‌کرد با اظهارات ضد و نقیض، خود را بی‌گناه جلوه داده و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند، با حضور شاکیه و در مواجهه با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی معترف و اقرار داشت. در یکی از تعمیرگاه های گوشی تلفن همراه مشغول کار بوده، با مراجعه شاکیه جهت تعمیر گوشی تلفن همراه، از اعتماد وی سوء استفاده نموده در فرصت مناسب اقدام به سرقت اطلاعات و تصاویر شخصی وی نموده است.

وی ضمن توصیه به شهروندان در مورد عدم ذخیره اطلاعات شخصی و خصوصی در تبلت، لپ تاپ و گوشی‌های تلفن همراه افزود: گوشی‌های  تلفن همراه محل مناسبی برای نگهداری تصاویر شخصی و خصوصی افراد نیست و امکان سوء‌استفاده افراد فرصت طلب از این تصاویر وجود دارد.

آدینه‌لو تاکبد کرد: پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتارهای مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد کنند به شدت برابر قانون برخورد کرده و تحویل دستگاه عدالت خواهند شد.

وی با بیان اینکه حفظ حریم خصوصی کاربران در گام نخست برعهده خودشان است، گفت: کاربران برای تعمیر تبلت، لپ‌تاپ و گوشی‌های تلفن همراه، به تعمیرگاه مجاز مراجعه نموده و توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته و به آن عمل کنند؛ چرا که این کار باعث می‌شود در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

رئیس پلیس فتا استان زنجان در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق 110 یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش نمایند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین