امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۹
رئیس کل دادگستری استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۷۱۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
آزادی 131نفر از محکومان مهریه در زنجان؛159 زندانی جرایم غیرعمد مالی چشم انتظار کمک های خیران هستند

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه تعداد 131نفر از محکومان مهریه در زنجان با حکم قضایی آزاد شدند، کفت:چهار نفر از محکومان مهریه  در بند مانده نیز تا آخر هفته آزاد خواهند شد.

به گزارش عصرزنجان،رئیس کل دادگستری استان زنجان در جشن گلریزان شهرستان زنجان که با حضور امام جمعه ،استاندار و مردم نیکوکار و نوع دوست زنجان که درمحل دارالقران برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع)  کریم اهل بیت گفت: هم اکنون 159 زندانی جرایم غیرعمد مالی چشم انتظار کمک های خیران هستند و این روزها فرصتی است برای شاد کردن دل خانواده هایی که در معرض آسیب که باید آن را مغتنم شمرد.

 حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه از این تعداد زندانی 147 نفر سرپرست خانوار هستند، تاکید کرد: این آمار بالایی است و نشان از اهمیت آزادی و بازگشت آنها به آغوش خانواده دارد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان خاطر نشان کرد : در پی اعتراض مراجع عالیقدر جهان تشیع به موضوع زندانی شدن محکومان مهریه در زمان ریاست گذشته و جدید قوه قضاییه ،لذا در راستای جامعه عمل پوشاندن این موضوع تعداد 131نفر از محکومان مهریه در زنجان با حکم قضایی آزاد شدند وچهار نفرمابقی  در بند مانده نیز تا آخر هفته آزاد خواهند شد.

 رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهارداشت: کل بدهی محکومان جرایم غیرعمد فعلی در استان مبلغ 42 میلیارد تومان است، که با کمک خیران، ستاد دیه استان و کشور امیدواریم تا پایان تابستان همه این مددجویان نیز به جمع خانواده بپیوندند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به اهمیت مشارکت مردمی در آزادی مددجویان، گفت: سال گذشته در مجموع 83 نفر از طرف برنامه ماه عسل و 176 نفر نیز از طرف ستاد دیه و جشن های گلریزان استانی آزاد شدند.

رئیس شورای قضایی استان زنجان تصریح کرد: در همین مدت 22میلیارد تومان بدهی محکومان پرداخت شد که از این میزان 8 میلیارد و 500 میلیون تومان گذشت شاکیان پرونده و یک میلیارد تومان آورده محکومان بوده است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی اظهار داشت: همچنین از این میزان 3 میلیارد تومان تسهیلات بانکی و بیش از یک میلیارد تومان نیز کمک مردم به آزادی زندانیان ثبت شده است.

وی گفت: نزدیک 8میلیارد تومان اعسار این محکومان توسط دادگاه های استان پذیرفته شده و مابقی مبلغ نیز توسط ستاد دیه استان، کشور و بیمه پرداخت شده است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین