امروز: دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۶
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان
کد خبر: ۶۷۲۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
مساجد را به مرکز و کانون تصمیم گیری ها تبدیل کنیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان گفت: باید به سمت و سوی آن جایگاهی که  مساجد در صدر اسلام داشت حرکت کنیم و مساجد را به مرکز و کانون تصمیم گیری ها تبدیل کنیم.

به گزارش عصرزنجان،جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه با حضور نمایندگان محاکم عمومی و انقلاب ، سپاه، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره اوقاف و بسیج حقوقدانان در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان برگزار شد.

فتحی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان در این جلسه  ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تشکر از حضور موعوین  گفت: مساجد یکی از ظرفیت ها و جایگاههای مهمی است که در عرصه های مختلف خود را ثابت کرده است اما ما نتوانسته ایم بطور شایسته از این فرصت به نفع جامعه، خانواده و مسائل سیاسی استفاده کنیم و ناخواسته این نعمت و پتانسیل را از دست داده ایم.

وی با بیان اینکه  در ترویج فرهنگ دینی و اسلامی خودمان می توان از مساجد استفاده کرد،افزود :باید به سمت و سوی آن جایگاهی که  مساجد در صدر اسلام داشت حرکت کنیم و مساجد را به مرکز و کانون تصمیم گیری ها تبدیل کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان اظهار داشت: یکی از نقد هایی که به مصلی ها می شود این است که بغیر از اقامه نماز هیچ بهره برداری دیگری از آن نمی شود در حالیکه میتوان از آن بصورت چند وجهی مانند برگزاری کلاسهای آموزشی، کمک به برخی از افراد نیازمند، تهیه جهیزیه  و غیره استفاده کرد که قطعا برکات و توفیقات بیشتری در بر خواهد داشت.

فتحی گفت: دستگاه قضایی استان در ایام هفته قوه قضائیه به مدت 10 روز در مساجد با حضور 3 قاضی و یک معاون دادگستری در بعد از نماز مغرب و عشاء جهت حل مسائل و مشکلات حقوقی مردم حضور پیدا خواهند کرد.

وی هدف از این حضور را استماع مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی مردم بیان کرد و افزود: حضور در بین مردم باعث می شود ضمن حل مشکلات مردم، به کار خودمان نیز معرفت بیشتری داشته باشیم و مردم مطمئن باشند دستگاه قضایی به سرمایه اجتماعی جامعه توجه دارد و در اجرای عدالت همه تلاش خود را می کند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان ادامه داد: کاری که در این 10 روز در مساجد انجام خواهد گرفت بصورت عملیاتی خواهد بود و شعاری عمل نخواهیم کرد. ما در کنار حضور در بین مردم و حل مسائل و مشکلات حقوقی شان ، مشاوره نیز خواهیم داد و  پیشنهادات و انتقادات را جهت مرتفع کردن مشکلات اخذ خواهیم کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین