امروز: دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۹
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان:
کد خبر: ۶۷۲۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
بازماندگان از تحصیل می توانند بدون پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت : با توجه به ابلاغ بخشنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی همه بازماندگان از تحصیل می توانند بدون پرداخت شهریه ترم هایی که به دانشگاه مراجعه نکرده اند ادامه تحصیل دهند.

به گزارش عصرزنجان، علیرضا فیروزفر در جمع خبرنگاران اظهار کرد:مطابق دستورالعمل به واحدها و مراکز دانشگاهی و در راستای فراهم کردن تسهیلات لازم و جلوگیری از تحمیل هرگونه هزینه مازاد به دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی در رشته‌های علوم پزشکی و غیر پزشکی که به دلایلی ازجمله مشکلات مالی امکان مراجعه برای ثبت‌نام به دانشگاه محل تحصیل در موعد مقرر نداشته‌اند و در چند نیمسال تحصیلی وقفه داشته‌اند شهریه ای دریافت نخواهد گردید.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد : براساس این بخشنامه، دانشجویانی که به هردلیل ترک تحصیل کرده‌ باشند و هنوز واحدهای درسی (به استثناء پایان‌نامه و رساله) باقیمانده داشته و قصد بازگشت به تحصیل دارند، ضمن در نظر داشتن سایر ضوابط دانشگاه، از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه معاف می‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال‌های باقیمانده ادامه تحصیل دهند.

وی با اشاره به وضعیت دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترای نیز گفت:دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در مرحله اخذ یا تمدید پایان‌نامه و رساله به دلایل مختلف ازجمله مشکلات مالی دارای وقفه تحصیلی بوده و قصد بازگشت به تحصیل دارند، از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه معاف می‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال مراجعه بعد از وقفه، تحصیل کنند.

فیروزفر تاکید کرد :این بخشنامه از تاریخ ابلاغ تا پایان شهریور ماه سال 1398 قابلیت اجرا دارد و پس از آن مطابق دستورالعمل های سابق دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین