امروز: سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹
مدیر درمان استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۷۳۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
تولد 5220 نوزاد طی سال گذشته در بیمارستانهای تامین اجتماعی زنجان؛کاهش 4.1 درصدی آمار عمل سزارین در بیمارستانهای تامین اجتماعی

مدیر درمان استان زنجان گفت : در سال 97 قریب به 5 هزارو 220 نوزاد در بیمارستانهای امام حسین (ع) زنجان و امید ابهر چشم به جهان گشودند.

علی محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد:از تعداد 5 هزارو 220 نوزاد به دنیا آمده  بیش از 3 هزارو 520 نوزاد به روش طبیعی و قریب به هزارو 700 نوزاد نیز به روش سزارین پا به عرصه وجود نهادند که 87 درصد زایمانهای طبیعی با حضور بستگان بیمار انجام شده است.

وی با اشاره به کاهش 4.1 درصدی آمار عمل سزارین در بیمارستانهای تامین اجتماعی استان، تصریح کرد در سال 97 بیش از یک و چهار. دهم  درصد کاهش سزارین نسبت به سال96 را در بیمارستانهای تامین اجتماعی داشتیم .

مدیر درمان استان زنجان در خصوص ترویج فرهنگ زایمانهای طبیعی گفت: یکی از اهداف و برنامه های مهم بیمارستانهای تامین اجتماعی ترویج زایمان به روش طبیعی است که خوشبختانه بیمارستان امام حسین (ع) با اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی منسجم ، توانست درخشش خوبی در بحث زایمانهای بی درد و زایمان در آب را داشته باشد بطوریکه در اردیبهشت ماه سالجاری بعنوان یک بیمارستان موفق در سطح کشور در ترویج زایمان طبیعی معرفی شد و از معاون وزیر بهداشت نیز لوح دریافت کرد.

محمدی همچنین اهمیت آموزش مادران را قبل از بارداری بسیار مهم خواند و گفت:  بیش از 34 درصد از زایمانهای انجام شده در کلاسهای آموزشی دوران بارداری شرکت کرده بودند.

وی بالاترین آمار و عملکرد در بخش زنان و زایمان را متعلق به بیمارستانهای تامین اجتماعی استان زنجان مطرح کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل