امروز: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۵
رییس کل دادگستری استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۷۴۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۲
نجات قاتل از چوبه دار در زنجان

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان زنجان و اخذ رضایت  اولیای دم زندگی قاتل از چوبه دار نجات پیدا کرد.

به گزارش عصرزنجان،حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد:  متهم م .ج که در  جریان وقوع  درگیری در یکی از روستاهای حومه شهرستان زنجان که موجب قتل عمد ب.ش شده بود پس از تحمل 6 سال حبس  در آستانه اجرای حکم قصاص قرار گرفته بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان زنجان و اخذ رضایت  اولیای دم زندگی دوباره یافت.

رییس شورای قضایی استان در تشریح  این  پرونده اظهار داشت: مقتول با هویت م-ج در جریان یک درگیری در سال ۱۳92 به قتل می‌رسد که پس از آن متهم با توجه به قرائن موجود به قتل اعتراف و بازداشت می شود  و در نهایت حکم قصاص آنها صادر می‌شود.

وی اضافه کرد:  پس از صدور حکم قصاص قاتل در شعبه یک کیفری زنجان با پیگیری‌ها و تلاشهای  اعضاء شورای حل اختلاف زنجان و طی چندین جلسه با خانواده های مقتول   تلاش این عزیزان نتیجه داد و اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتل را مورد عفو و بخشش قرار دادند. قاتل پس از جلب رضایت و آزادی از زندان با بجا آوردن سجده شکر مقابل زندان مرکزی زنجان و ابراز ندامت و پشیمانی به آغوش گرم خانواده بازگشت.

رییس کل دادگستری استان زنجان در پایان ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای انجام شده برای این امر خداپسندانه اعضا و سایر عزیزان که منجر به نجات این شخص از چوبه دار شدند بر پیگیری و جلب رضایت شورا های حل اختلاف در سایر پرونده ها تأکیدکرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین