امروز: جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۲
مادر شهیدان خالقی پور در همایش ۵ هزار نفری حافظان حریم خانواده در زنجان:
کد خبر: ۶۷۴۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۲
سیاهی چادرم بر سرخی خون فرزندانم قداست دارد/ فرزندانم به خاطر حفظ انقلاب و حجاب شهید شدند/وصیت کرده ام که پس از مرگ بر تابوتم چادر سیاه بکشند

همزمان با دهه کرامت و گرامیداشت هفته عفاف و حجاب ، همایش مردمی حافظان حریم خانواده با حضور بیش از ۵ هزار نفر در آستان مبارک امامزاده حضرت سید ابراهیم (ع) توسط بسیج سپاه ناحیه زنجان برگزار شد.

به گزارش عصرزنجان،فروغ منهی مادر سه شهید برادران خالقی پور با اشاره به نقش عفت و حیا در جامعه گفت: سیاهی چادرم بر سرخی خون فرزندانم قداست داشته و با ارزش تر است و وصیت کرده ام که پس از مرگ بر تابوتم چادر سیاه بکشند.

این مادر شهید با تبیین جایگاه حجاب و آثار عفت در جامعه افزود : شهدا با شهادت خود تکلیفی سنگین بر دوش ما نهاده اند و از خون خود در راه دفاع از ناموس، گذشتند و حال نوبت ما است که با حفظ و رعایت حجاب و عفاف، به وظیفه خود در مقابل آنان عمل کنیم.

 این مادر شهید در ادامه با یادآوری وصیت نامه شهدا درباره حفظ حجاب گفت: سیاهی چادر از سرخی خون شهدا رنگین تر و کوبنده تر است و فرزندانم به خاطر حفظ انقلاب و حجاب، شهید شدند.

مادر شهیدان خالقی پور با اشاره به شهرت جهانی شهر زنجان به عنوان شهر شور و شعور حسینی به وضعیت حجاب بانوان که اغلب محجبه هستند اشاره کرده و گفت : بی حجابی زیبنده بانوان نیست و حجاب همچون صدفی است که گوهر عفت بانوان را در مقابل نامحرمان حفظ می کند .

وی در پایان سخنان خود افزود : از اینکه سه فرزند پسرم را در راه انقلاب و اسلام داده ام پشیمان نیستم و اگر به تعداد موهای سرم فرزند پسر داشتم بازهم آنان را راهی جبهه های حق علیه باطل می کردم.

در پایان این مراسم از بانوان موفق و با حجاب شهرستان زنجان تقدیر شد و بیانیه هفته عفاف و حجاب توسط فرزند شهید مدافع حرم مرادخانی قرائت شد.

گفتنی است برگزاری مراسم جشن و مولودی خوانی ، اجرای گروه سرود توسط نوجوانان بسیجی ، برپایی ایستگاه سلامت و مشاوره و نمایشگاه عکس قسمتی از برنامه های اجرا شده در این مراسم بود .

انتهای پیام /

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین