امروز: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۵۲
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۷۵۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
نشت یابی از 2 هزار و 234 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در زنجان؛ افزایش 67 درصدی نشت یابی شبکه های گاز استان نسبت به سال گذشته

مدير عامل شركت گاز استان زنجان  از نشت یابی2 هزار و 234 کیلومتر خط تغذیه و شبکه توزیع توسط واحد بازرسی فنی این شرکت در 3 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

موسي احمدلو امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان ، با اعلام اینكه در راستای بهره برداری ایمن، شناسایی و کنترل خطرات و ریسک ها، اجتناب از بروز حوادث و همچنین تطابق هر چه بیشتر امور و فعالیت ها با استاندارد و دستورالعمل های شرکت ملی گاز ایران بازرسی هایی از پروژه های در حال اجرا، ایستگاه های تقلیل فشار و سیستم حفاظت کاتدی صورت پذیرفته است؛ اظهار داشت: با زحمات كاركنان بازرسی فنی در سال جاري؛ 2 هزار و 234 کیلومتر شبکه توزیع و خط تغذیه و 67 هزار و 752 عدد انشعاب نشت یابی شده است.

وی همچنين با اعلام اينكه در مدت مشابه سال گذشته 736 کیلومتر نشت یابی خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در استان صورت گرفته است؛ ابراز داشت: ميزان نشت يابي انجام شده از شبكه هاي گاز استان در سال جاری؛ نسبت به مدت مشابه سال گذشته 67 درصد افزايش داشته است.

مدير عامل شركت گاز استان زنجان دليل اين افزايش را شرایط جوي نامساعد در فصل زمستان اعلام كرد و گفت: به دلیل عدم انجام عمليات نشت يابي در فصل سرما؛ مطابق برنامه زمان بندی 3 ماهه اخر سال 97؛ بخشی، از کار به 3 ماهه اول سال جدید انتقال یافت.

احمد لو با اشاره به اينكه عوامل بسیاری منجر به ایجاد نشتی های جزئی یا وسیع در خطوط لوله گاز می شود؛ افزود: بازرسی های مستمر و نشت یابی؛ اهمیت بسیار زیادی در برنامه های گاز استان داشته و انجام دقیق عملیات نشت یابی و بررسی مستمر خطوط و  تاسیسات؛ از به وجود آمدن حوادث ناگوار و هدر رفت این سرمایه ملی جلوگیری خواهد کرد.

وی با بيان اينكه عملیات نشت یابی از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در21 شهر استان انجام و معادل 25 درصد کلیه خطوط گاز رساني در استان است؛ تصريح داشت: علاوه بر اين اقدامات؛ همچنین در 3 ماه نخست امسال؛ 67 هزار و 752 عدد انشعاب و عملک گاز، 369 ايستگاه گاز و 2 هزار و 223 حوضچه شیرآلات نیز در استان زنجان مطابق برنامه ريزي هاي انجام شده نشت يابي شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با تاكيد بر اهمیت تأمین ایمن و پایدارگاز برای مشترکین محترم و اهميت نگهداري و مراقبت از تأسيسات گازدار بويژه تأسيسات مدفون؛ بر لزوم بازرسی های مداوم و مستمر از تاسیسات گاز تاکید كرد و اظهار كرد: این بازرسی ها باعث افزایش ضریب ایمنی، جلوگیری از خطرات احتمالی و کاهش هدر رفت گاز و کاهش آلودگی های زیست محیطی شده و تاثیر بسزایی در حفظ و صیانت از گاز طبیعی به عنوان یک سرمایه ملی دارد.

احمد لو با اشاره به این موضوع که کاهش آلودگی های زیست محیطی و بهره برداری ایمن از گاز طبیعی از دیگر اهداف در انجام عملیات نشت یابی است افزود: با توجه به افزایش خطوط لوله و انشعابات در استان، پیش بینی شده است در سال 98 میزان 6 هزار و  800 کیلومتر شبکه و 175 هزار و 500 انشعاب؛ نشت یابی شود.

وی در پايان تصريح داشت: امیدواریم با پایش های دقیق و به موقع تأسیسات و تجهیزات گازرسانی؛ شاهد افزایش حداکثری ضریب ایمنی شبکه و همچنین افزایش کیفیت سطح خدمات به مشترکین محترم استان باشیم.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین