امروز: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۳۷
مدیر کل فنی و حرفه ای استان زنجان:
کد خبر: ۶۷۵۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
خدمت به مردم چهار چوب ندارد/۴۰درصد آموزش دیدگان فنی و حرفه ای وارد کار شده اند

مدیر کل فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه خدمت به مردم چهار چوب ندارد ، گفت: وظیفه فنی و حرفه ای خدمات رسانی و مهارت آموزی است و در این مورد حیطه بندی وجود ندارد.

به گزارش عصرزنجان،انصاری مدیر کل فنی و حرفه ای استان زنجان در جمع خبرنگاران،با بیان اینکه ۳۱ تیر تا ۹ مرداد ماه به عنوان هفته مهارت نامگذاری شده است،عنوان کرد: ۳۷ عنوان برنامه به مناسبت هفته مهارت در استان زنجان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مهارت ترکیبی از دانایی، توانایی، اخلاق حرفه ای، نگرش زیست محیطی و ایمنی و بهداشت است ، تصریح کرد: این پنج اصل برای دریافت مهارت حرفه ای باید وجود داشته باشد تا خروجی های فنی و حرفه ای به سمت اشتغال حرکت می کند.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان زنجان با بیان اینکه فنی و حرفه ای باید دروازه ورود به اشتغال باشد،افزود: در همه رشته ها رهگیری اشتغال به صورت راندمی انجام می شود و نیاز به حمایت های خیلی گسترده دارد.

 انصاری یادآور شد: جوشکاری زیر آب اولین بار در سد گلابر انجام گرفت که از درآمد خوبی برای مهارت آموزان برخوردار است.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان زنجان با اشاره به اینکه ۴۰ درصد آموزش دیدگان طبق رهگیری های انجام شده توسط اداره کل منجر به اشتغال شده است،عنوان کرد: باید در ارائه خدمات انجام شده در فنی و حرفه ای به مهارت آموزان خیلی دقت شود.

انصاری با بیان اینکه گام‌اول مهارت آموزی مشاوره و هدایت شغلی و آموزشی است، خاطرنشان کرد: فرزندان و کودکان ما باید از مهد کودک ها و دبستان با واژه کسب و کار آشنا شوند.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان زنجان با اشاره به اینکه مراکز مشاوره آموزش و رغبت سنجی برای کار آموزان خیلی مهم است،یادآور شد: کارگاه قالی بافی و خیاطی در کمپ بانوان استان زنجان توسط اداره کل فنی و حرفه ای استان زنجان راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم چهار چوب ندارد ، گفت: وظیفه فنی و حرفه ای خدمات رسانی و مهارت آموزی است و در این مورد حیطه بندی وجود ندارد.

انتها ییام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین