امروز: جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۶
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان خبر داد:
کد خبر: ۶۷۶۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
تحصیل ۳۵۰۰ دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی زنجان

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان از تحصیل سه هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان خبر داد.

به گزارش عصرزنجان،حسن طغرانگار رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان در سه محور آموزش، پژوهش و فناوری و فرهنگی و دانشجویی فعالیت می‌کند. 

وی از تحصیل سه هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان خبر داد و اظهار کرد: هزار و ۳۰۰ نفر از این دانشجویان سال تحصیلی گذشته جذب این دانشگاه شدند. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان بابیان اینکه ۵۵۰ مدرس در این دانشگاه تدریس می‌کنند، گفت: این مدرسین کد مخصوص دارند و تمام اطلاعات این مدرسین در سامانه ثبت شده است. 

طغرانگار بابیان اینکه مراکز دانشگاه علمی کاربردی در استان زنجان کاهش‌یافته اسـت، ابراز کرد: این دانشگاه  به دنبال تخصصی کردن رشته‌ها است و درصدد تربیت دانشجویان متخصص بر اساس نیاز روز جامعه مراکز خود را کاهش داده است. 

وی گفت: به این امر مهم اعتقادداریم که توسعه هر کشور بدون در نظر گرفتن امر دانش، امکان‌پذیر نیست و در این میان دانشگاه جامع علمی کاربردی با برخورداری از آموزش‌های مهارت محور و کاربردی در تحقق توسعه آفرینی می‌تواند مؤثر باشد. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی برای حوزه اشتغال و کارآفرینی است، افزود: در این میان باید به بحث آموزش‌های مهارتی توجه شود. 

طغرانگار تصریح کرد: این دانشگاه به مهارت فارغ‌التحصیلان تأکید دارد و باید در دانشگاه‌ها به مهارت‌آموزی بیشتر توجه شود تا بعد از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مهارت لازم را کسب کرده و اشتغال ایجاد  کنند. 

وی افزود: زیرساخت‌های خوبی در استان زنجان برای آموزش‌های مهارتی وجود دارد و در این میان مهارت‌آموزی متناسب با نیازهای استان موردتوجه است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان  بابیان اینکه ۱۸ مرکز علمی کاربردی در زنجان فعال بود و امروز کاهش‌یافته اسـت، یاد آور شد: در حال حاضر دو مرکز معین دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و خانه کارگر جذب دانشجو دارند.

انتهای پیام /

منبع خبر: مهر

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار بین الملل
پربحث ترین