امروز: جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۹
کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه:
کد خبر: ۶۷۷۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰
فشارها علیه جمهوری اسلامی نتیجه عکس داده است/جبهه مقاومت حرف اول را در منطقه می زند

کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه با بیان اینکه فشارها علیه جمهوری اسلامی نتیجه عکس داده است، گفت: آمریکا هرچه تیر در کمان دارد را رها کرده است.

سعید ثاقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به وضعیت خاورمیانه و تنش های بین ایران و آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: فشار های حداکثری آمریکا به پایان رسیده و آمریکا هرچه تیر در کمان دارد را رها کرده است.

وی با بیان اینکه بی تدبیری ،باج خواهی، تحریم های ظالمانه و جنگ با تمام دنیا باعث شده است یارگیری های ایران زیاد شود، تصریح کرد: مقاومت در مقابل زورگویی های آمریکا باعث شکست آمریکا و همپیمانان غرب شده است.

کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه با اشاره به اینکه فشارها بر علیه ایران برعکس شده و دوستان و همپیمانان آمریکا دیگر توجهی به غرب ندارند، یادآور شد: ایران اسلامی مانند گذشته کار خود را دنبال می کند و در مقابل زورگویی و یاوه گویی دشمنان ایستاده است و امروز چشم ها به سمت ایران است.

ثاقبی با بیان اینکه زدن پهباد آمریکایی در خلیج فارس ابهت آمریکا را شکست به طوری که دوستان آمریکا علی الخصوص عربستان را ناامید کرده است، گفت: عربستان امروزه در حال امتیاز دادن به ایران است.

وی با اشاره به اینکه تنگه جبل الطارق از انگلستان دستور میگیرد و آمریکا نیز دستور داده بود کشتی ایرانی نباید این تنگه را ترک کند، خاطرنشان کرد: انگلستان و تنگه جبل الطارق به دستور آمریکا بی اعتنایی کرده و دستور آزادی کشتی ایرانی را صادر کردند.

کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه با بیان اینکه آمریکا در هیچ یک از مواضع خود نتوانسته است پیشرفت کند، عنوان داشت: ایران دست برتر را به جهان نشان داد که مقاومت حرف اول را می زند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین